cica.2 l de apa pe zi...

17-04-2008
Biancaaa
Nu este medic/terapeut
Biancaaa
sincer..mi s a recomandat de multi doctori mai ales de dermatolog sa beau 2 l de apa pe zi.problema mea..este k vreau sa si slabes..tocmai am mai postat un subiect in legatura cu asa ceva.Daca incep sa beau 2 l de apa p zi...nu mi mai trebuie sa mananc.am testat..sincer..nu stiu ce organism am:))...si daca bea apa si manac putin.ma apuca seara pe la 9 o foame...de mananc tot ce prind si trec la problema cealalta : slabitul, cele 3 kg de care vreau sa scap.////sau macar sa ma mentin.
please daca cresesc corectati ma.

am vfeo probleama?..sau am eu pitici pe creier..si deja am inebunit de tot cu slabitul asta?:))
4 comentarii
0
18-04-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Foarte interesant pentru ca in mod normal apa provoaca foamea, nu o inhiba. Apa trebuie bauta minim 2 litri pe zi, mai ales pentru ca nu ingrasa si e foarte necesara organismului.
0
18-04-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Totusi, nu te poti infometa. Regim alimentar pentru slabire nu inseamna infometare!
0
06-05-2008, ora 00:00
deliia
Nu este medic/terapeut
deliia
e sanatos sa bei apa...sincer si eu ma chinui sa beau 2 l pe zi uneori kiar 3 si spun ca ma kinui pentru ca organismul nu-mi cere, daca ar fi sa nu tin cont de cata apa trebuie sa consum, probabil un pahar pe zi mi-ar ajunge...oricum vroiam sa-ti spun ca apa si mie imi taie pofta de mancare si de cand consum 2-3 l pe zi..nu prea mai mananc..nu stiu daca e bine sa nu..dar eu ma simt ok;)
0
09-06-2008, ora 00:00
bubulina_blondina
Nu este medic/terapeut
bubulina_blondina
normal...inainte de masa cu jumatate de ora se bea un pahar de apa.si asa o sa te saturi mai repede si niciodata sa nu manci sa te saturi.mai bine manci mai des si mai putin.si intre mese.APA
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Apa - o soluție la îndemână pentru a reduce riscul de obezitate
  • Metodă nouă de diagnosticare pentru consumul excesiv de lichide
  • Câtă apă să consumi când faci sport
  • Potrivit unui studiu, 7 din 10 muncitori din Europa nu sunt hidratați corespunzător
  • Diferența dintre apa de la robinet și apa minerală plată
  • Cum e tratată apa pentru a deveni potabilă?
  • Hidratarea adecvată previne bolile cronice și poate încetini îmbătrânirea
  •