cicatrice

24-10-2009
suspecta
Nu este medic/terapeut
suspecta
Buna seara
In urma cu aproximativ doi ani de zile am capatat un semn pe nas de care nici acum nu am scapa.
In timp ce ma jucam cu nepotica mea ea ma zgariat la nas nu era o zarietura adanca dar semnul a ramas de atunci, desi este destul de maricel si se prezinta sub forma unei pete rosii.Am incercat sa il facsa dispara folosind crema de galbenele dar nimic, nu se observa nici o vindecare.
Va rog din suflet sa imi dat si mie un sfat ce sa fac sau cu ce sa dau pt a scapa de acest semn
Va multumesc
1 comentarii
0
24-10-2009, ora 22:36
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cicatrix cremă (se foloseşte pentru cicatricile atrofice (cu lipsă de ţesut) determinate de acnee, dar este foarte bună şi pentru cicatricile produse de unele accidente, inclusiv cele casnice - stimulează colagenul produs de fibroblaste (colagen endogen propriu pielii) folosită conform prospectului de pe ambalaj!

Aţi mai putea folosi Contractubex, dar se uzează mai multe pentru cicatricile hipertrofice (cu exces de ţesut)...consultaţi şi un dermato-estetician pentru un consult dermatoscopic şi un tratament adecvat (Cicatrix este suficientă, dar dacă doriţi puteţi apela şi la un consult specializat)...

Toate cele bune şi multă sănătate!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.