CICATRICE pe exter. antebrat prov. de zgirie. de unghii

10-01-2009
kjh
Nu este medic/terapeut
kjh
Le-am dobindit acum 2 ani. Au fost trei in lungime aproximativa de 20 cm si la distanta de aproape 1cm.Doua au fost suprapuse chirurgical ( a rezultat una mare, lata si cu o "piele " lucioasa ) Peste toate trei s-a facut dermabraziune, totul acum 1 an.Pe 11 noiembrie 2008 am mai facut o dermabraziune la indicatia medicului care a considerat ca ar fi cea mai buna solutie. Astazi 10 ian. cind va scriu, sunt tare dezamagit. Totul arata foarte rau plus ca am dobindit si o pigmentare inchisa la culoare foarte urita. Ar trebui sa merg la sfirsitul acestei luni la control ! Dar oare mai merita ?
Mentionez ca inainte de aceste interventii m-am documentat si am consultat 4-5 medici de chirurgie estetica, Fiecare in parte mi-au promis ca metoda dinsului este cea buna pentru problema mea.
Va rog sa-mi spuneti daca mai scap de pigmentare ? CUM si in cit timp ?
Va multumesc din suflet si imi pare rau ca nu am stiut de dv. pina acum.
2 comentarii
0
10-01-2009, ora 17:20
morgan
Nu este medic/terapeut
morgan
Din cate stiu eu pentru cicatrici nu se practica dermabraziune deoarece tesutul cicatriceal nu se va regenera la fel ca o piele normala. poate insa ca ar trebui sa mai astepti si pigmentarea se va duce de la sine. Vezi ce-ti va spune si medicul care te-a operat. la ce medici ai fost?
0
10-01-2009, ora 17:37
kjh
Nu este medic/terapeut
kjh
Nu cred ca fac bine ca dau nume de medici dar...
turcu Eugen, un medic cu nume arab, Nitescu (laser ) Tache Mihai iar acum m-am operat la Sibiu -horatiu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul