Cicatrici mari post-acneice | Forumul Medical ROmedic

Cicatrici mari post-acneice

11-09-2013
Cristian94
Nu este medic/terapeut
Cristian94
Buna ziua, in urma unei acnei de vreo 5 ani (perioade mai pronuntate si mai putin pronuntate dar totusi foarte severa) aproape ca am terminat cu infectia in sensul ca nu prea imi mai apar, aproape am terminat si cu acele semne rosii care raman dupa. Problema de acum este faptul ca au ramas cicatrici in unele locuri chiar adanci. Am auzit de multe variante de a scapa de aceste cicatrici de la peeling chimic pana la laser. Cea mai promitatoare varianta imi pare a fi cea cu Laser CO2 Fractional, asa se numeste exact, un tratament complet costa undeva la 1200 de euro. Am auzit lucruri bune despre acesta, am vazut si cateva poze pe google cu inainte si dupa (iau in calcul si posibilitatea de a fi modificate, insa unele pareau realiste), tot la acea clinica unde este laserul CO2 fractional in pachetul de sedinte mai intra si umplerea cicatricilor permanent in cazul unora foarte grave. Vreau sa va intreb a folosit cineva acest laser pentru cicatrici post-acneice? Ce rezultate a avut? Multumesc anticipat
1 comentarii
0
12-09-2013, ora 14:42
Dr.Adina Alberts
Identitate neconfirmată
Dr.Adina Alberts
Intr-adevar, in cazul cicatricilor postacneice, peelingul laser are rezultate foarte bune. Pielea arata mai tanara, mai intinsa si mai proaspata ca inainte.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cicatricile vindecate nu au un impact asupra atractivității
  •