Ciclu extrem de intarziat!!

24-08-2009
rasffy
Nu este medic/terapeut
rasffy
Am 17 ani pana acum un an ciclul venea normal, regulat.Dupa 4 ani s-a dereglat complet imi vine o data la 5 sau 4 luni. Nu inteleg de ce. Am mers la medic si nu am nici un fel de infectie sau alte probleme cu ovarele. Viata sexuala am inceput-o in urma cu cateva luni. Mi-ar fi de mare folos o parare.Ms.
12 comentarii
0
24-08-2009, ora 22:44
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ar trebui sa mergi la un medic endocrinolog!!
0
24-08-2009, ora 22:50
rasffy
Nu este medic/terapeut
rasffy
Am mers. Mi-am facut un set de analize ceva pntru hormoni nu stiu exact si au iesit bine. Chiar nu imi pot da seama.
0
24-08-2009, ora 22:52
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pt. glanda tiroida ai facut ceva analize??
0
24-08-2009, ora 22:54
rasffy
Nu este medic/terapeut
rasffy
Nu. dar au vreo legatura ? Dak analizele au ieshit bine atunci cred ca glanda nu se poate declansa.
0
24-08-2009, ora 22:57
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pt glanda tiroida se fac analize speciale!!Da, are legatura intarzierea menstruatiei cu glanda tiroida!!
0
24-08-2009, ora 23:01
rasffy
Nu este medic/terapeut
rasffy
Asta nu stiam. Shi in acest timp am si niste ameteli foarte mari... poate or fi simptomele specifice...?
0
24-08-2009, ora 23:07
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Cea mai importanta glanda endocrina, este defapt glanda mica sau glanda hipofiza!Ea este situata la baza creierului si este formata din neurohipofiza si adenohipofiza!Deci, mergi la un medic endocrinolog sa iti recomande si alte analize, nu doar cele hormonale!
0
24-08-2009, ora 23:12
rasffy
Nu este medic/terapeut
rasffy
am inteles. ms mult.
0
24-08-2009, ora 23:14
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pt.putin!
0
25-08-2009, ora 00:08
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Rasffy: o recomandare : lasa medicii si ginecologii si endocrinologii in pace si du-te la un medic homeopat cu experienta care practica homeopatia clasica, caci altfel nu ai NICI O sansa de vindecare. Astfel de probleme nu pot fi rezolvate de medicina clasica decat in cazuri de mare exceptie, eu nu am intalnit nici unul pana acum.
Homeopatia vindeca astfel de probleme daca medicul iti gaseste remediul adecvat.
Astfel de probleme sunt FOARTE grave pt. o femeie caci corpul se detoxifiaza enorm prin menstruatie si acesta este un lucru vital pt. sanatatea unei femei.
La tiroida exista NUMAI 2 medicamente in medicina : tablete cu iod ( de care este plina si sarea de bucatarie si tot ce mananci cu sare, carnea si oauale si laptele caci si animale primesc sare) si hormoni care NU au nici o sansa de a rezolva ceva care NU are deaface cu tiroida si care nu sunt in stare sa o vindece nici macar pe aceasta !
0
25-08-2009, ora 00:09
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Fa-ti urmatoarele analize pt tiroida:
T3 (triiodotironina);
FT3 (fractia libera a acesteia);
T4 (tetraiodotironina sau tiroxina);
FT4;
TSH (hormonul tireotrop);...si daca poti sa-ti faci si o scintigrafie ar fi perfect!

Intr-adevar, daca tiroida este dereglata tot tabloul hormonal se transforma intr-o degringolada completa (circul Globus este nimic...)...

Pt. amenoree f bune sunt tratamentele naturale precum: Branca Ursului, Donavital, Ceaiul de frunze de zmeur si Vitex-agnus-castus...un fitoterapeut te poate ajuta! Numai Bine;)
Pup Jackie;)))))))


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
26-08-2009, ora 23:59
rasffy
Nu este medic/terapeut
rasffy
ms mult pt. sfaturi. va raman datoare si voi tine cont de ele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •