Ciclu ffff neregulat

18-02-2007
Nu este medic/terapeut
Am un ciclu infiorator de nergeulat. cred ca niciodat nu mi a venit la 28 de zile. in general cam pe la 30 si ceva, 35. de exemplu acum ultimadata a fost 27 decembrie. inainte de asta 23 noiembrie. nu iau anticoncepitonale, si nu am activitate sexuala. am 22 de ani. am citit despre ovarul polichistic. ar putea fi asta? ar trebui sa iau ceva pastile sau ceva...
7 comentarii
0
19-02-2007, ora 00:00
anghelache
Nu este medic/terapeut
anghelache
cred ca stim amandoi care este singura problema pe care o ai.este din cauza faptului k NU ai activitate sexuala la o varsta la care acest lucru este foarte anormal.Iti recomand sa iti gasesti pe cineva cu care sa iti vindeci acest complex. cu respect dr.Anghelache
0
20-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Acest "doctor " Anghelache este ori un impostor ori un incompetent! Pentru a afla mai multe despre cel ce iti raspunde fa click pe numele lui si vei afla mai multe date despre el. De asemenea, poti accesa sectiunea "Colaboratori" pentru a te convinge ca cel ce iti raspunde este competent sa o faca! In cazul tau eu te sfatuiesc sa te adresezi unui medic ginecolog si sunt sigur ca problemele se vor rezolva!
0
21-02-2007, ora 00:00
mythought
Nu este medic/terapeut
mythought
asta numesti tu ciclu ffff neregulat?Draga mea mie ori imi venea de 2 ori intr-o luna ori o data la trei luni.Asta inseamna ciclu neregult.Si tipul care ti-a raspuns, a doua oara are mare dreptate.Numai o viata sexuala regulata te ajuta sa iti vina ciclul regulat.Bineinteles mai exista si varianta cu anticonceptionalele dar nu cred ca vrei sa ramai sterila:DBafta si make love safely!
0
01-04-2007, ora 00:00
bularca
Nu este medic/terapeut
bularca
Nu te vindeca viata sexuala! Va asigur, sunt patita.
0
21-04-2007, ora 00:00
yassmyna
Nu este medic/terapeut
yassmyna
poate dr.anghelache vrea sa o vindece pe Jewelyne, adica sa ii schimbe viata sexuala, si asa nu mai are probleme cu menstruatia, daca da rezultate as faceo si eu cu el
0
21-04-2007, ora 00:00
bularca
Nu este medic/terapeut
bularca
Am intervenit doar ca sa o felicit pe yassmyna pentru raspuns! Pentru ciclu neregulat se poate consulta si medicul endocrinologic.
0
21-04-2007, ora 00:00
yassmyna
Nu este medic/terapeut
yassmyna
iti multumesc ca ai intervenit pt mine dar...asta e purul adevar .DE CE DA UN RASPUNS ASA DE AVAZIV SI NU DA UN RASPUNS MAI DETALIAT SA POATA INTELEAGA SI PERSOANA RESPECTIVA, DE CE BARBATI SE REZUMA NUMAI LA SEX, iti multumesc inca o data daraga BULARCA
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Hormonii produși de țesutul adipos și rolul lor în sindromul ovarului polichistic
  • De ce întârzie menstruația?
  •