ciclu la doar 25 de zile in cazul in care iau lo femenal?

15-05-2008
diana80
Nu este medic/terapeut
diana80
am luat anticonceptionalul Lo femenal luna trecuta in prima zi de ciclu.am luat cele 21 de pastilute actve si doar 3 placebo dupa care mi-a venit ciclul, deci in a 25 zi. si am reluat pastilele active, dar ciclul a inceput sa se cam opreasca. Am facut bine? de ce mia venit ciclu asa de repede?
4 comentarii
0
15-05-2008, ora 00:00
ramona4451
Nu este medic/terapeut
ramona4451
draga diana, nu ai facut bine. trebuia sa le iei si pe cele 4 ramase, se iau toate : de la prima pana la ultima.Se incepe din prima zi a ciclului atunci cand iei pentru prima oara sau daca faci vreo pauza.Nu trebuie sa o iei din nou pe cea activa cand vezi ca iti vine, continui cu celelalte pana se termina tableta. Parerea mea este sa continui acum asa, dar sa fii atenta data viitoare.Sper ca ai inteles..
0
15-05-2008, ora 00:00
ramona4451
Nu este medic/terapeut
ramona4451
am uitat sa precizez ca este normal cum ti-a venit, nu trebuie sa te ingrijorezi
0
16-05-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Menstruatia a venit mai devreme, deoarece ati început să luaţi pilulele în prima zi a ciclului, în loc de a 4-a sau a 5-a zi. Probabil că nu se va mai repeta la folia viitoare, ci veţi intra în normal.
0
16-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Trebuia sa le luati si pe celelalte.Le luati pe cele 21, dupa care pe cele 7, fara sa va mai opriti.
Toate cele bune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  •