ciclu menstrual

11-03-2008
getuta
Nu este medic/terapeut
getuta
buna seara.nu stiu cum sa incep...am 20 de ani iar sambata seara si duminica am facut dragoste cu viitorul meu sot neprotejati pt ca stiam ca ieri sau cel tarziu azi imi vine ciclu menstrual si putem face fara probleme...am mai facut asa si nu au fost probleme.dar acum nu imi mai vine...sunt f.ingrijorata.ce sa fac?E POSIBIL SA RAMAI INSARCINATA DACA O FACI SEX NEPROTEJAT CU 2 ZILE INAINTE SA ITI VINA CICLU?Am niste simtome de ciclu dar fff slabe.VA ROG SA MA AJUTATI!NU STIU CE SA FAC.URMEAZA SA NE CASATORIM DAR LA TOAMNA SI NU VREAU SA FI O MIREASA CU BURTA MARE.POATE IMI ZICE-TI UN TRUC CEVA.., O METODA CA SA IMI VINA CICLU.VA ROG.MULTUMESC.ASTEPT RASP DUMNEAVOASTRA CAT DE REPEDE POSIBIL
1 comentarii
0
11-03-2008, ora 00:00
lyonesse 2007
Nu este medic/terapeut
lyonesse 2007
buna! trebuie sa stii ca inainte de ciclu riscul de a ramine insarcinata este foarte mic dar exista.iar o sarcina daca se instaleaza si este nedorita singurul truc este chiureta ceea ce nu i-ti doresc.totusi pentru linistea ta mergi la farmacie si cere o pilula de a doua zi care se ia in cel mult 72 de ore de la contact.cred ca in Romania se cheama postinor.succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.