ciclu menstrual prelungit

25-11-2012
rmeee
Nu este medic/terapeut
rmeee
buna ziua! as avea o problema.. in general am un ciclu regulat, care vine cam pe data de 20 a fiecarei luni. luna aceasta incepand de pe 12 a inceput sa curga zilnic o cantitate destul de mica de sange.. nu foarte mica in sensul de o pata pe hartie cand merg la baie, dar nu mult.. Acum, pe 23 a curs cam cat curgea de obicei in prima zi a ciclului(care de obicei dureaza 4 zile la mine). acelasi lucru s-a intamplat si astazi, pe 24. scurgerea este rozalie sau rosu deschis si devine apoi maronie intr-o perioada scurta de timp.. au recut deja 12 zile si ma ingrijorez. in caz ca nu trece peste o saptamana o sa merg la medic.. ce ar putea sa fie? sa nu fie menstruatie...? si care ar putea fi cauzele? e o perioada destul de stresanta la scoala si sper sa se datoreze acestui lucru, sa nu fie ceva mai grav de o dereglare care se rezolva.multumesc anticipat
2 comentarii
0
25-11-2012, ora 21:03
rmeee
Nu este medic/terapeut
rmeee
scuzee!! astazi 25* si ieri 24* sunt in urma cu o zi
0
28-11-2012, ora 14:15
rmeee
Nu este medic/terapeut
rmeee
am fost la doctor si mi a spus ca e o infectie in zona genitala:) o sa treaca... si altcnva a patit la fel ii curge in fiecare zi si la ea a zis k este o problema la nivelul uterului.. in caz ca mai ajuta pe cineva.. deci chiar daca sunt aceleasi simptome cel mai important este sa mergi la medic ptc sunt cauze diferite...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.