ciclu negru si curge foarte putin

09-07-2010
gr
Nu este medic/terapeut
gr
pana de curand ciclul meu era ceas, de culoare normala, tinea 4 zile. nu am avut probleme niciodata. astazi a venit cand trebuia dar de culoare negru si curge f. putin. ma doare doar putin spatele. am, 37 ani viata sexuala normala sant casatorita.am fost in schimb f. sensibila zilele astea. din orice imi venea sa plang. sa fie ceva tulburari hormonale.ca asa ma simt bine.banuiesc ca desi papanicolau a iesit c1 trebui totusi sa mai fac ceva analize.
3 comentarii
0
10-07-2010, ora 19:38
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Desi culoarea neagra a sangelui menstrual nu este o boala in sine, poate fi totusi un prim simptom al unei dereglari.
Asteptati o luna. Daca se repeta si luna viiotare, un consult homeopatic ar fi indicat.
0
10-07-2010, ora 22:00
gr
Nu este medic/terapeut
gr
d-le dr.aveam de gand sa fac un consult homeopatic. am sa va caut la cabinetul din baba novac.poate incercam si o ecografie abdominala.
0
01-11-2010, ora 13:01
gr
Nu este medic/terapeut
gr
iata ca am refacut babes papanicolau. a iesit satisfacator, inflamatie doar este bifat.Nu a este specificata nici o boala.La examenul secretiei mi-a iesit flora tip 3.inclin din ce in ce mai mult ca este vorba despre ceva hormonal,...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  •