ciclu peste sarcina

26-03-2008
babydolleas
Nu este medic/terapeut
babydolleas
Buna ziua.

Sunt insarcinata in 6 sapt si de 2 zile sangerez si ma doare burta in zona ovarelor ca la cilcu.Sangerarea nu este abudenta, este de culoare inchisa si est e la diferenta de 2 saptamani fata de data cand ar fi trebuit sa vina.Am fost la ginecolog am facut din nou o ecografie interna iar doctorul a zis ca e bine si ca nu este nici un semn de avort. As dori un raspuns cat mai rapid...daca se poate.Va multumesc
3 comentarii
0
26-03-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Cred ca ar fi bine sa fi supravegheata si sa primesti medicatie intr-un spital pana se opreste hemoragia pentru ca exista pericolul avortului spontan; Ce medicament ti s-a recomandat( No-spa?); Trebuie sa nu faci nici un efort fizic, ai nevoie de repaus;Numai bine
0
26-03-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Te-a vazut un medic dupa ce ai inceput sa sangerezi si nu ti-a dat tratament??????? Esti in situatie de imineta de avort, e clar! Ia No-Spa 2x1/zi si du-te la alt ginecolog daca nu se opreste in 1-2 zile. Eu pot sa-ti recomand Duphaston pentru mentinerea sarcinii, dar trebuie sa te vada cineva si sa-ti confirme ca nu e afectata sarcina.
0
27-03-2008, ora 00:00
babydolleas
Nu este medic/terapeut
babydolleas
Mi-a dat tratament dat tratament utrogestan i no-spa.dar tot patez si ma doare burta dar nu foarte tare. Am fost si la gineecolog si la med de fam si mi-a zis la fel amandoi, sa stau linistita si sa i-au tratamentul...dar mei imi este cam frica ca eu sunt cam firava de egnul meu, nu am numai 24 de ani si e prima mea sarcina si nu as vrea sa pierd.Imi doresc din toata inima acesc copil. De acea vroiam o alta parere dca este normal asa ceva sau nu.Va multumesc frumos pentru spijin.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •