ciclu peste sarcina sau nidatie?

26-11-2009
im_real
Nu este medic/terapeut
im_real
Buna tuturor! Am si eu o mare nelamurire. eu si iubitul meu incercam deja de 4 luni sa facem un bebe, fara succes inca:(. CM a fost regulat la 32 de zile in lunile august, sept si oct. penultima menstra a fost pe 23 oct, iar pe 6 noiembrie am observat secretia aceea specifica ovulatiei sub forma de albus de ou. am avut contact neprotejat pe 6 si 7 nov. insa pe data de 19 am avut o scurgere tare ciudata. fara nici un simptom sau durere menstruala, am sangerat o cantitate f slaba pe 19 de o culoare putin maronie, apoi pe 20 a fost o cantitate normala, iar pe 21 doar 2 picaturi maronii. de nerabdare am facut un test azi in data de 26, negativ insa. de obicei sangerarea menstruala tinea in jur de 4-5 zile si era destul de abundenta. nu stiu ce sa cred, binenteles, ca si multe dintre voi, nu am destula rabdare sa astept fara sa cer macar parerea altcuiva. care sa fie motivul acestei sangerari aparuta cu 5 zile mai devreme? si de ce s-a manifestat asa? nu am probleme cu ovarele si nu sunt racita.alte simptome specifice sarcinii as avea, dar am inteles ca pot fi si induse. am ameteli, greturi cand mi-i se face foame, s-au mait putin sanii, dar totusi testul arata o liniutza:( . as dori parere de la cineva care a trecut prin aceeasi situatie. va rog
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul