ciclu redus

03-04-2015
mona1207
Nu este medic/terapeut
mona1207
Buna ziua.As dori sa stiu de ce cand sunt la ciclu nu imi vine decat foarte putin, este mai mult uscat ca niste firisoare si dureaza 2 zile.Am 2 copii si folosesc anticonceptionale.Am fost si la medic si nu sunt alte probleme.
1 comentarii
0
03-04-2015, ora 23:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Anticonceptionalele produc 5-6 avorturi timpurii la 2-3 ani, cu grave efecte in viata de familie. Saracie, certuri, boli ale copiilor in viata, ex schizofrenie, sindrom post avort constand in diverse boli psihice sau alcoolism la tata, pierderi mari materiale, diverse boli ale sotilor.

2. Ceea ce aveti dv. Nu este o menstra normala deoarece in majoritatea cazurilor nu se produce ovulatia. E o sangerare fortata care apare cand nu inghititi pastila.

3. Sunt peste 100 de efecte secundare ale ac. Dati cautare pe Forum Marturii despre anticonceptionale.

4. 40 % din continutul ac-lor se stocheaza in ficat, si ramane acolo chiar dupa renuntarea la ac. Ele se vor elimina ulterior in decursul unor ani, dar conduc la aparitia unor boli cronice (pe viata) care cu greu mai pot fi tratate. Medicii sunt neputinciosi in fata lor.

5. Pentru ce ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.