ciclu si sex

26-08-2010
adebobo
Nu este medic/terapeut
adebobo
Buna sunt Adelina saptamana trecuta mia venit cilcu si acum cateva zile mia trecut ieri am fost la prietenu meu si am facut dragoste iar astazi m am trezit ca iar mia venit cilu dar d data asta cateva pete si ata tot...Va rog frumos dati-mi niste sfaturi ceva imi este frica sa nu fi ramas gravida dar prietenu meu mia zis ca nu ja dat drumu in mine nu stiu ce sa fac va rog frumos ajutati-ma dati-mi un sfat. Multumesc
6 comentarii
0
28-08-2010, ora 00:10
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
N-ai ramas. In primele zile dupa ciclu e foarte putin probabil sa ramii.
Si informeaza-l si pe prietenul asta al tau ca nu conteaza daca isi da drumu inauntru sau afara, poti ramine insarcinata in ambele cazuri. Odata ce se introduce penisul in vagin exista acest risc.
Dar in cazul tau problema n-ar fi sarcina ci singerarea. Ai mai singerat pina acum dupa actul sexual ?
0
28-08-2010, ora 11:36
adebobo
Nu este medic/terapeut
adebobo
este prima data cand sangerez
0
28-08-2010, ora 13:33
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Atunci stai linistita, nu cred ca ai nimic. Probabil a mai fost un pic de singe ramas de la ciclu...
0
28-08-2010, ora 19:28
adebobo
Nu este medic/terapeut
adebobo
eu cred cai ji o raceal pt ca marti ultima zi d menstruatie eu am faost la piscina ji era apa rece ji cred ca am racit ji d acolo... plus ca eu am probele ji cu ovarele nu am voie sa stau in frig sau sa stau cu cpicioarele in apa rece nu am voie multe chesti ji eu nu prea tin contu d asta
0
28-08-2010, ora 19:28
adebobo
Nu este medic/terapeut
adebobo
ji va multumesc pt sfaturii.
0
04-09-2010, ora 08:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ adebobo

Se numeste Metroragie ce ai tu.

Metroragia reprezinta sangerarea vaginala survenita in afara fluxului menstrual. Metroragiile sunt intotdeauna anormale si justifica o consultatie medicala. Cauzele lor difera dupa varsta femeii. Fetele au un ciclu menstrual neregulat in primii ani, iar la ele, metroragiile nu sunt rare. Totusi trebuie sa ajunga la consultatie si pot fi tratate printr-o contraceptie orala precoce. Metroragiile pot fi observate, de asemenea, la inceputul unui tratament contraceptiv si atunci cedeaza la luarea de pilule in doze mai mari. Femeile in perioada de activitate genitala trebuie intotdeauna sa ia in serios o metroragie. Daca ea nu este insarcinata, cauza poate fi un polip, un fibrom, o endometrita, o salpingita, un cancer - totusi, cele mai multe cazuri sunt consecutive unei anomalii a mecanismului menstrual. Femeile aflate la menopauza, ale caror scurgeri menstruale sunt absente de mai mult de 6 luni si care prezinta semne clare de menopauza, pot avea metroragii care trebuie sa conduca la cautarea unui cancer al colului uterin prin histeroscopie, chiuretaj biopsie si frotiu, tratamentul trebuie sa fie imediat.

Daca nu iti trece, mergi la doctor. E foarte important. Si sa nu stai cu picioarele reci. Ca de aici ti se trage.
O alta cauza ar putea fi alte medicamente pe care poate le iei. Eu stiu ? Anticonceptionale, pilula de a doua zi...

Cu pace,

Clara
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: