ciclul menstrual mai devreme

26-11-2011
kitinutza
Nu este medic/terapeut
kitinutza
buna! am si eu o intrebare, cum pot face ca sa-mi vina mai repede menstruatia?
6 comentarii
0
26-11-2011, ora 19:15
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Nu te juca cu asta ca te dereglezi hormonal.
Daca ai o problema si ai ciclul neregulat, poti merge la un dr endocrinolog sa iti dea sa faci analize de dozari hormonale.
Nu lua nici un tratament hormonal fara sa stii exact care sunt valorile pe care le ai tu.
0
26-11-2011, ora 19:23
kitinutza
Nu este medic/terapeut
kitinutza
nu am ciclul menstrual regulat, ba chiar deloc si am avut luna aceasta contacte sexuale neprotejate, partenerul a ejaculat in exterior, problema e ca perioada aceasta trebuie sa-mi vina ciclul, dar imi intirizie, si simt doar o substanta albicioasa si umeda ce se elimina din vagin...am facut un test de sarcina si era negativ...de ce oare imi intizie?
0
26-11-2011, ora 19:32
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Poate ai facut o infectie vaginala.
0
26-11-2011, ora 20:12
kitinutza
Nu este medic/terapeut
kitinutza
nu cred ca am facut-o cumva, adica nu stiu, cert e faptul ca am avut o raceala de asta de durata mai lunga, si poate am racit cumva la ovare, nici nu stiu...este vre-un doctor pe aici poate sa ma ajute cu un sfat va rog
0
26-11-2011, ora 20:20
tema
Nu este medic/terapeut
tema
"Raceala" la ovare inseamna de fapt o infectie.
Daca o sa ai si mancarimi, deoarece aceasta infectie evolueaza in timp, poate inseamna ca este o candidoza, iar atunci va trebui sa mergi la ginecolog pentru analize si tratament.
Ar trebui sa faci o analiza de secretie vaginal cu antibiograma, ca sa stii ce este si cu ce se trateaza.
Si prietenul tau va trebui sa faca tratament, altfel te reinfectezi.
0
26-11-2011, ora 20:28
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Pentru o analiza, facuta corect, nu trebuie sa te speli in vagin si sa nu ai contact sexual cu 72 de ore inainte de recoltare si sa treaca cel putin 10 zile de la ultimul antibiotic, in caz ca ai luat.
Altfel, poate iesi rezultatul fals negativ.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •