cine a intalnit in practica acest caz?

27-05-2016
selest
Nu este medic/terapeut
selest
buna ziua.tata meu in varsta de 57 ani a fost facuta in septembrie 2015 pneumonectomie pe stanga.diagnostic cancer pulmonar.T3 N0 M0.dupa operatie au aparut dureri in zona umarului.in februarie s-a diagnosticat MEDIASTINUL SUPERIOR 3, 8 mm, posterior de articulatia sternoclaviculara stanga.medic curant a propus operatie in alta tara deoarece aici nu este tehnica speciala.in ucraina a fost operat in 24 martie 2016 cu electrozi sub un monitor special.au spus ca au extirpat metastazul.au curatat si au ars zona respectiva.automat a fost trimis si la un curs de radioterapie.durerile nu au incetat si la control din 25.5.2016 am descoperit ca de fapt nu au scos metastazul doar l-au micsorat!!!medicul care a operat in ucraina are telefonul inchis.nimeni nu da explicatii de ce au mintit! medicul curant este socat de minciuna medicilor din ucraina. INTREBAREA este - se poate de fapt opera definitiv metastaz in ganglion limfatic?de ce au mintit?ce se face in acest caz?este un singur metastaz!nu pot sa cred ca se mai intampla asa ceva in spitale!mentionez ca tata traieste in republica moldova!doar eu in romania si ma chinui sa-l ajut.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul