Cine ma poate ajuta si pe mine?

10-03-2008
ela_80
Nu este medic/terapeut
ela_80
Buna ziua.Am si eu nevoie de ajutor.Cine imi poate spune si mie cum se poate determina daca o femeie poate avea copii?Ce teste trebuiesc facute?Imi este tare teama ca dupa un avort facut acum 2 ani nu mai pot avea copii, pentru ca de atunci nu am mai ramas insarcinata deloc si chiar nu am folosit nici un mijloc de protectie.Va rog astept un raspuns, sa stiu ce am de facut.
3 comentarii
0
10-03-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
investigatiile sunt laborioase si cel mai des necesita internare!
Incepe de la un ginecolog care are ore in clinica sau spital !
0
13-03-2008, ora 00:00
andra87
Nu este medic/terapeut
andra87
si eu sunt in aceeasi situatie ca tine
acum 4 ani am facut un avort.eram prea tanara ca sa am un copil. de 2 ani sunt casatorita si incerc sa am un copil dar nu reusesc. multi spun ca dupa un avort ai sanse sa ramai cu un ovar blocat daca nu ai fost curatata bine de resturi. si mie imi este teama sa aflu adevarul.
0
16-03-2008, ora 00:00
cristina bratu
Nu este medic/terapeut
cristina bratu
in primul rand verifica ovulatia, dp aceea trompele prin laparoscopie si ovarele dc nu ai chisturi, adica endometrioza bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •