Cine poate sa-mi dea un sfat, va rog?

07-11-2010
Camelia Similea
Nu este medic/terapeut
Camelia Similea
Am 31 de ani, 1.80, 78 kg si in special...am un bebe de 12.5 kg. De vreo saptamana am o durere foarte puternica in umarul stang. Durerea nu este permanenta dar cand apare nu mai pot sa fac nimic cu mana. Nu am luat inca nici un tratament pentru ca nu am fost la un medic deoarece nu am cu cine sa las copilul si pentru ca ma gandesc ca poate e ceva temporar si merg degeaba (trebuie sa spun ca inca o alaptez pe cea mica). Mentionez ca am probleme cu coloana si in special am spondiloza cervicala. V amultumesc!
4 comentarii
0
07-11-2010, ora 22:13
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Durerea de la nivelul umarului poate avea o cauza ortopedica (locala) sau una neurochirurgicala (sindrom compresiv cervical), cardiaca, pulminara, circulatorie sau alte zeci de cauze.
Fara un examen clinic local este absolut imposibil de precizat originea suferintei.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
08-11-2010, ora 14:03
Camelia Similea
Nu este medic/terapeut
Camelia Similea
Buna ziua,

va multumesc pentru raspunsul atat de promt. Puteti sa-mi recomandati unde sa ma adresez pentru un eventual examen clinic? Pot sa va spun ca nici prin cap nu mi-a trecut ca o banala durere de umar poate avea atatea cauze si ca nu trece de la sine sau cu administrarea unui simplu analgezic.

Cu stima,
Camelia Similea
0
08-11-2010, ora 23:45
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Din descrierea D-voastra (de altfel extrem de sumara si de nerelevanta diagnostic) ar fi preferabil sa incepeti cu un consult la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
10-11-2010, ora 18:57
Cristina Siret
Nu este medic/terapeut
Cristina Siret
Ma dor oasele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: