Cineva sa ma ajute si pe mine cu raspunsuri...

19-03-2010
Ykrad
Nu este medic/terapeut
Ykrad
Ma confrunt cu un tiuit in cap si cu dureri de ceafa pe partea stanga. la mine au aparut acum doua saptamani... am urmat un tratament de la psihiatrie acum 6 luni...pentru niste dureri infernale la tample, ceafa si stari de panica... am luat Rivotril si Paluxetil timp de 3 luni in care m-am simtit bine.. (am mai avut si zile in care mai simteam pulsari pe la ceafa... dureri, neclaritate in vedere). dupa care am renuntat la Rivotril acum 2 saptamani si am ramas doar cu Paluxetil pentru inca 3 luni... pentru ca asa era prescris... cam de atunci mi-au aparut aceste tiuieli in cap.. si durerea pe partea stanga la ceafa si neclaritate in vedere(e ceva ce ma deranjeaza...)tiuitul ma deranjeaza cel mai mult cand incerc sa stau in pat linistit sau cand incerc sa dorm. cand am activitate parca il ignor.am si racit acum doua saptamani... si ma gandesc ca ori este de la raceala.. ori de la renuntarea la Rivotril.prcizez ca am fost la medic si mi-a prescris sa iau si Amprazolam odata cu Paluxetilu... problema este ca imi e putin frica sa il iau.. pentru ca inainte sa incep tratamentu cu paluxetil si Rivotril am avut timp de o luna doar cu Amprazolam de la care m-am simtit bine timp de o luna dupa care... am avut un atac de panica foarte mare intr-o seara.. am simtit ca mi se incing tamplele, ceafa... ma dureau si foarte rau...am crezut ca voi muri instant...
2 comentarii
0
27-03-2010, ora 21:19
aym
Nu este medic/terapeut
aym
Ai fost la medicul care ti-a prescris medicatia sa-i spui ce reactii ai la tratamentul dat de el? Eu cred ca ar trebui sa ti-l schimbe cu altceva. I-ti doresc sanatate!!
0
07-07-2011, ora 17:47
Ykrad
Nu este medic/terapeut
Ykrad
scz ca nu am raspuns mai devreme.. nu am urmat subiectul... am intrerupt tratamentu.. am stat asa mai mult timp dupa am fost din nou si mia prescris iar medicamente...am laut iar 1 luna de zile si am intrerupt... acum durerile de ceafa nu le mai am si neclaritatea in vedere apare mai rar decat cand sunt obosit etc... tiuitul a ramas... m-am obijnuit cu el pentru o perioada de timp mare.. sau pur si simplu era mai slab... acum de o saptamana parca este mai puternic din nou :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul