Ciocolata

29-06-2007
shutterfly
Nu este medic/terapeut
shutterfly
Buna!!!ma umesc Delia si am 15 ani.Nu tin regim de slabit dar eu mananc ciocolata neagra cu cel putin 50% cacao pe zi a cate 100g.As vrea sa stiu daca e sanatoasa aceasta cantitate pentru varsta mea.In ce cantatati se poate consuma ciocolata pe zi????va multumesc...pot sa zic k nu am o alimentatie bogata in multe grasimi :mananc 500g iaurt degresat cu 30g cereale fara zahar + 30 g alune de padure o ciocolata 100g, jumatate de piept de pui si 3 fructe.Cu aceasta alimentatie pot lua in greutate??eu 58 de kg si 1.68cm...Fac dansuri cam 1 ora-2 in fiecare zi..Va multumesc mult si astept raspunsul !!!
1 comentarii
0
08-08-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
bravo, ciocolata neagra e sanatoasa pt org.si recomandata ca supliment nutritiv.Daca tu arzi caloriile pe care le iei din cele100g de cioc.e ok.Iti recomand totusi sa mananci carne in masura palmei tale(cat palma ta de lunga si groasa), portia de legume si fructe sa se cuprinda in causul palmelor tale, apa-2l pe zi si nu uita de lactate.Iti recomand sa apelezi si la suplimenti nutritivi pt a te mentine in forma.Succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.