ciroza hepatica+hematon cranian, ajutor

24-09-2007
huiucristian
Nu este medic/terapeut
huiucristian
Buna seara.
Mama mea sufera de ciroza hepatica de multi ani de zile si din nefericire vineri (14.09) a cazut pe strada, lovindu-se puternic la cap. In cele din urma a ajuns la spital, i-au facut tomograf si avea hemoragie la creier si din cauza cirozei avansate sangele nu se coagula si doar o minune ar fi putut face asta. I-au administrat printre altele si plasma, cred, pentru a ajuta sangele sa se coaguleze si implicit oprirea hemoragiei. Era in semi-coma. Sambata a dat primele semne de trezire si astazi este mai bine, pot vorbi cu ea, ma recunoastea, cu greu imi spune cine sunt si parca cu teama, stie lucruri de baza dar nu isi aminteste nimci, nu stie unde este.parca pe zi ce trece devine cate putin...mai lucida, mai constienta. O fi dina cauza hematomului la cap?Cirozei? Tot ce pot face este sa ma rog la bunul Dumnezeu sa ma ajute, sa o ajute pe mama...sa ramana mama mea. I-au facut analize din nou si maine vom mai afla niste rezultate, sper sa nu se ajunga la operatie pe creier, ci hematomul sa se retraga prin tratament. Sa incerc prin metode naturiste.combaterea cirozei? Mama mea are 50 de ani si intotdeauna ESTE o luptatoare. Stiu ca va fi bine !
Multumesc si poate exista cineva sa ma ajute, macar cu sfaturi, conteaza enorm.
Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.