cistita.. m-am confruntat de foarte multe ori cu aceasta afectiune nesuferita | Forumul Medical ROmedic

cistita.. m-am confruntat de foarte multe ori cu aceasta afectiune nesuferita

12-01-2006
alexia
Nu este medic/terapeut
alexia
M-am confruntat de foarte multe ori cu aceasta afectiune nesuferita si am incercat foarte multe! Antibioticele isi faceau efectul destul de greu, iar dupa un timp simptomele apareau din nou! Am citit pe un site de eficienta plantei Coada de cal si nu am crezut pana nu am simtit pe pielea mea! Avem niste dureri si usturimi ingrozitoare, iar dupa doar o baie de sezut cu infuzie de Coada calului durerile s-au ameliorat, iar dupa a 2a baie mi-a trecut aproape de tot! De atunci nu am mai avut probleme!
Este ideal pentru toate femeile, dar in special pentru cele care iau anticonceptionale si nu au voie sa ia antibiotice!
Baia de sezut se face seara la culcare in ceaiul fierbinte pe cat posibil. Cantitatea nu o stiu exact, am pus din ochi, sa fie suficient. Bafta!
1 comentarii
0
17-05-2006, ora 00:00
Natalia22
Nu este medic/terapeut
Natalia22
Buna!
Am trecut si eu prin asta si va anunt ca nu este deloc placut! De fapt nu cred k exista femeie care sa nu fi patit macar o data in viata sa faca cistita!
M-a ajutat foarte mult Bitterul Romanesc!http://www.naturaplant.ro/produse/2238/Bitter_Romanesc
De fapt din punctul meu de vedere acest produs este extraordinar rezolvand multe din problemele de sanatate ale fiecaruia intalnite in viata de zi cu zi!
Va pup si sa auzim de bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dacă ai cistită îți poÈ›i infecta partenerul sexual?
  • Tratarea cistitei - medicamente, remedii, sfaturi utile
  • Cistita în timpul sarcinii
  •