cistita-tratament | Forumul Medical ROmedic

cistita-tratament

14-02-2013
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
buna ziua.am fost diagnosticata cu cistita si medicul mi-a dat uasyn, spaverin si urisan forte si mi-a zis sa iau unasynul cu spaverin.este in regula?k din cate am inteles aman2 sunt antibiotice.
2 comentarii
0
16-02-2013, ora 17:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Numai Unasyn este antibiotic.ia tratamentul dupa cum ti s-a spus...
0
23-02-2013, ora 18:31
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
Multumesc frumos d-na doctor.Mai am o nelamurire, daca puteti sa-mi spuneti parerea d-voastra, ca am fost la multi medici si urologi si ginecologi si problema nu s-a rezolvat deloc.Mi-au trecut usturimile acelea ingrozitoare de la cistita, dar am de foarte mult timp niste usturimi persistente, un usor disconfort asa la urinare si la contact sexual.Un medic ginecolog mi-a spus ca nu am ce sa fac, ca poate asa sunt eu mai sensibila.Am facut si urocultura, a iesit sub 10000 germeni e coli fara semnificatie patogene.Am facut sumarul de urina, aiesit bine.Am facut si ecografie pelviana, totul este ok.Nu stiu ce analize as mai putea face sau cum sa fac sa scap de aceste usturimi.Repet, sunt suportabile, dar totodata deranjatoare.Cateodata simt ca nu mai ma ustura cand urinez, cand e jetul mai puternic, dar altadata tot ma ustura putin.Va rog din suflet dati-mi un sfat.V a multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dacă ai cistită îți poÈ›i infecta partenerul sexual?
  • Tratarea cistitei - medicamente, remedii, sfaturi utile
  • Cistita în timpul sarcinii
  •