cit timp se tine masca pe fata ptr aerosoli ?

04-12-2011
valeriutrandafir
Nu este medic/terapeut
valeriutrandafir
salutare tuturor, o mina de ajutor as dori si eu de la cineva care stie, trebuie sa-i fac baiatului un tratament cu aerosoli, are 3 si 6 luni, tratament indicat de doctor si nu stiu cit timp sa-i tin masca pe fata ?. Multumesc anticipat.
6 comentarii
0
12-12-2011, ora 11:22
andreeamocanu
Nu este medic/terapeut
andreeamocanu
Buna ziua dle Valeriu Trandafir. Si baiatul meu de 3 ani si 7 luni face aerosoli in aceasta saptamana. Eu ii tin masca 10 min pentru ca asa este aparatul, dupa 10 minute se opreste singur, asta inseamna o sedinta. Depinde si de aparat, pentru ca sunt aparate a carei sedinta dureaza si 15 minute. Al dvs nu s-a oprit deloc nici dupa acest timp ?
0
12-12-2011, ora 21:54
valeriutrandafir
Nu este medic/terapeut
valeriutrandafir
Multumesc ptr raspuns, aparatul meu nu se opreste singur, este marca MICRO LIFE, i-am facut cite o sedinta pe zi timp de 5 zile, sii-a trecut foarte repede si bine, desi trebuia sa-i facem doua sedinte pe zi dar...lipsa de timp de acasa (la serviciu)deci am trecut cu brio peste otita.daca mai doriti si alte lamuriri va astept...
0
13-12-2011, ora 21:16
andreeamocanu
Nu este medic/terapeut
andreeamocanu
Ma bucur pentru baiatul dvs.La noi sunt complicatii.Are polipii inflamati si de o luna jumatate urmam tratament.daca nici in aceasta saptamana nu este nicio ameliorare, il vom opera de polipi!
0
14-12-2011, ora 19:22
valeriutrandafir
Nu este medic/terapeut
valeriutrandafir
Nasol cu aceste complicatii, saracutul, eu va sfatuiesc si v-as recomanda (nu ca dotor ci ca parinte) ca la sfirsitul tratamentului sa il vada si acest medic pediatru orl-ist care nea rezolvat pe noi, asta e parerea mea.ai tin pumnii baietelului, de unde sunteti?
0
15-12-2011, ora 19:07
andreeamocanu
Nu este medic/terapeut
andreeamocanu
Noi suntem din bucuresti. mi-a mai fost recomandata o DR.Nu mai strica o alta parere.Multumesc.
0
16-12-2011, ora 20:14
valeriutrandafir
Nu este medic/terapeut
valeriutrandafir
acest doctor este pediatru orl-ist la medlife, cred dupa parerea mea ca s-a facut medic ptr copii mai ales pe orl, ca el poarta aparat auditiv,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aerosolii cu dexametazonă - când îi folosim și când nu (pentru părinți)
  • Inhalațiile cu soluție salină (ser fiziologic) - indicații și beneficii
  •