citoliza hepatica

18-05-2009
nico-leta
Nu este medic/terapeut
nico-leta
in ce afectiuni ale ficatului se intalneste si citoliza?
4 comentarii
0
19-05-2009, ora 08:04
Dr. Genoveva Hiastru
Pediatrie, Bucuresti
Dr. Genoveva Hiastru
In foarte multe, de la hepatite acute si cronice, virale, toxice, metabolice, pana la ciroze, insuficienta cardiaca, etc. Ce varsta are copilul si in ce context i-a aparut sindromul de hepatocitoliza?
Astept detalii.
Dr. Hiastru
0
11-06-2009, ora 13:07
nicoleta800
Nu este medic/terapeut
nicoleta800
buna ziua, fetita mea are 3 ani si 8 luni si la analize i-a iesit cetoliza hepatica, as dori sa stiu ce inseamna si cum de afacut asa ceva, pediatru mi-a dat un sirop si vitamine picovit pt 2 luni si mi-a spun sa nu ii mai da ciocolata neagra si cacao.au trecut deja 2 luni.
0
28-10-2009, ora 19:41
nicoleta800
Nu este medic/terapeut
nicoleta800
buna sear, fetita mea are 4 anisori, la 3 anisori jumate i-am cerut domunului dr sa ii fac analizele fetite, deoarece nu punea deloc in greutate, de mancat nu prea manca, dupa analize mi-a spus ca are cetoliza hepatica, nu am idee ce inseamna, dar sunt disperata, i-am facut tratamentul care mi la dat, acum trebuie sa repet din nou analizele.va rog frumosa daca vreti sa imi explicati si mie ce inseamna CETOLIZA HEPATICA.MULTUMESC
0
29-10-2009, ora 21:58
nicoleta800
Nu este medic/terapeut
nicoleta800
buna ziua mai am o intrebare as vrea sa stiu ce inseamna vaccinul DTR R 2. MULTUMESC
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: