ciudatenii pe penis

02-07-2007
conilio
Nu este medic/terapeut
conilio
am si eu o intrebare cu toata rusinea inclusa! se intampla de ceva vreme sa am pe toata suprafata circulara a marginii varfului penisului<ma scuzati ca nu stiu terminologia si decat sa zic o prostie mai bine vrb liber> niste mici excrescente de culoarea pielii, multe la numar, nedureroase.Recunosc o senzatie de mancarime cateodata.Nu stiu ce sunt, n-am fost la nici un consult dar am vazut eu undeva pe net o poza cu o expliocatie care spunea ca se numesc cumva si ca sunt niste aparitii rarisime la barbati care maresc placere in timpul actului sexual. Eu zau ca m-as multumi cu o placere normala, fara chestiile asta care ma fac un fel de Shrek la vederea lor, am ajuns sa fac sex doar pe intuneric.Amuzant, isn't?:)v-as atasa si o poza dar nu se cade...!uneori dupa actul sexual apar usturimi la urinare, chestie care-ti taie absolut tot cheful de sex.As mentiona ca nu am probleme de igiena, imi place apa la maxim, sapunul...!! sa inchei ca si la orele de corespondenta."in speranta ca voi primi un sfat adecvat multumesc anticipat d_nului doctor si le trimit post restant o injuratura celor de la MTV romania care te fac sa devii un depravat cu muzica lor" !! asta e ca sa ma pun bine cu cei mai in varsta! MULTUMESC
7 comentarii
0
03-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Se numesc "papule perlate ale penisului" si nu au nicio semnificatie patologica (nu trebuie tratate). Daca usturimile la urinare sunt insotite si de o scurgere (alba, laptoasa) ar fi bine sa te adresezi unui dermatolog pentru examenul secretiei. Daca apar numai dupa actul sexual si nu sunt insotite de o scurgere, insemna ca se datoreaza traumatismului mecanic (fii mai bland!).
0
29-08-2007, ora 00:00
Razvan nevermind
Nu este medic/terapeut
Razvan nevermind
ok si eu am aceeasi problema "papule perlate ale penisului" da ma gandeam sa mi datzi mai multe detalii, cum ar fi: se transmit prin cale sexuala?; cum pot scapa de ele? { va rog da tzimi un raspuns ca eu nu mai suport sexul pe intuneric.. }
0
30-08-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Papulele perlate sunt suficient de discrete incat sa nu fie necesara stingerea luminii! Daca este necesara asemenea manevra ar fi bine sa te vada un dermatolog, deoarece s-ar putea sa ai altceva !
0
31-08-2007, ora 00:00
Razvan nevermind
Nu este medic/terapeut
Razvan nevermind
ok, sry ca tot insist, nu-s destul de "indistrecte" de ex. pt sex oral, si nici nu au un miros tocmai placut
0
03-09-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mirosul nu este dat de papulele perlate ! Cred ca trebuie sa mai insisti cu igiena inainte de sexul oral, adica spala-te inainte de...
Pentru "indistrecte" nu am un raspuns deoarece nu stiu ce inseamna. Eu am spus ca sunt "suficient de discrete" aceste papule perlate. Daca nu-i asa, inseamna ca ai altceva si ar fi bine sa te vada un dermatolog.
0
10-03-2009, ora 17:25
turbojmeker
Nu este medic/terapeut
turbojmeker
Fericiti cei care au natural aceste papule.

Imaginativa cata bucurie pot aduce partenerei, aceste papule... e???

Ceilalti, care nu le aveti, puteti folosi, uneori cu succes, prezervative cu striatii.

DECI, BUCURATIVA DE PAPULE !

Partenerele voastre vor avea intotdeauna un plus de placere, atat la atingerea orala, cat si la cea vaginala sau anala.
0
09-02-2012, ora 12:24
dannynitza
Nu este medic/terapeut
dannynitza
buna am si eu o problema. Miam injectat canamicina sub pielea penisului pt a o ingrosa iar akum toata sa dus in varf, sa intarit si nu o mai pot decalota deloc. Ce sa fak pt k niki nu pot consulta un medic. Va rog ajutatima
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •