Ciuperca

24-06-2010
ancutza12
Nu este medic/terapeut
ancutza12
Buna ziua, am si eu o problema acum cateva zile am facut dus cu gel de dus mentol si de atunci prezint o scurgete groasa, alba si laptoasa, iritati si mancarimi.Am citit pe net si sintomele pe care le am eu sunt aceleasi cu sintomele unei ciuperci.Se poate sa fie ciuperca?Va rog mult sa imi raspunde-ti!
1 comentarii
0
25-06-2010, ora 21:41
andrab23fly1
Nu este medic/terapeut
andrab23fly1
Probabil ca ai reusit sa iti distrugi flora normala din interiorul vaginului, si da, cel mai probabil ca ai dat liber la inmultirea Candidei albicans care s-a dezvoltat in voie. Nu ar trebui sa te mai speli niciodata innauntrul vaginului cu geluri, sapunuri, singurele solutii cu care te poti spala sunt cele speciale pentru spalaturi vaginale. Cel mai bine programeaza-te la un ginecolog, evita contactul sexual in aceasta perioada...Daca nu mergi la medic, cumpara-ti ceai de galbenele, un irigator...fa spalaturi cu ceai de galbenele... si exista o crema vaginala Meclon cu care trebuie sa te dai inauntrul vaginului, si Klion ovule pe care le introduci innauntru, 2 seara. cu crema te dai dupa spalaturi vaginale cu Tantum rosa. dupa ce ai aplicat crema, introduci si ovulele. si o data pe zi, sa zicem dimineata faci o spalatura cu ceai de galbenele. Pe cale orala ar trebui sa iei un antifungic, Ketoconazol de 200, nu stiu daca se elibereaza si fara prescriptie, se ia unul dimineata si unul seara. apoi a doua cutie, cate unul pe zi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.