Ciuperca&ITU&verum montanum

29-07-2008
masterC
Nu este medic/terapeut
masterC
buna!

fac infectii urinare dese, am luat tot felul de tratamente pe baza de antibiotice si tot degeaba...

in urma diverselor investigatii mi s- a spus ca am un verum montanum in prostata si un sindrom pielos la rinichiul drept...
in plus, am o roseata pe varful penisului si o mica inflamatie( abia observabila)... durerile in zona bazinului si abdomenului si disconfortul la urinat nu inceteaza in ciuda tratamentelor

rog ajutor, informatii, recomandari
2 comentarii
0
30-07-2008, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
salut.ai putea incerca o cura cu tinctura de ienupar.este ceva naturist si are un efect f bun in astfel de afectiuni (renale si urinare) ia dimineata pe stomacul gol si seara inaitne de culcare.1 lingurita intr-o mica cana cu apa(daca e prea amara poti lua apoi si o ingura de miere).se gaseste la orice plafar si este ieftin.mama a avut mult timp dureri abdominale tot din cauza infectiilor urinare si cu o astfel de cura (max 1 luna ) apoi pauza 2-3 luni a scapat de problema.sanatate / si eu am urmat mai demult acest tratament si vreau sa-l reiau cat de curand posibil deoarece are multe beneficii.
0
30-07-2008, ora 00:00
masterC
Nu este medic/terapeut
masterC
multumesc!

Voi incerca si varianta aceasta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.