Ciuperca pe limba!

03-06-2007
Honey
Nu este medic/terapeut
Honey
Exista asa ceva??? acum aproximativ 10 luni mi s-au imflamat amigdalele si am mers la alt medic de familie deoarece al meu era in concediu si mi-a dat niste pastile si mi-a spus ca in cateva zile o sa ma simt bine (tin sa precizez ca inainte sa ma duc la doctor 3 zile daca schimbam aerul, ieseam din casa...afara...vomitam). Dupa ce am urmat tratamentul respectiv starea s-a agravat, starile de voma erau prezente 24h din 24. M-am dus iar la medicul de familie, de data aceasta la al meu pentru ca venise din concediu si mi-a dat injectii, ampicilina + gentamicin, practic mi-a trecut insa daca raceam putin sau mancam inghetata problema reaparea, simt ca o pielita in gat si mi-au aparut pe limba niste semne..chiar langa omulet:(. Am mai urmat o data tratamentul ampicilina + gentamicin si mi-a trecut pentru un timp. Dar problema a reaparut, mi-am facut programare zilele acestea la ORL deoarece am o verisoara care este asistenta si mi-a spus ca s-ar putea sa am o ciuperca pe limba, si ca nu crede k este vb de streptococ. Oricum vreau sa fiu sigura pentru ca viata mea s-a schimbat complet, fac sport si acum daca ma agit putin vomit, de fapt starea de voma este permanenta. De asemenea mai vreau sa precizez ca sunt alergica la penicilina si am facut acum cativa ani soc anafilactic si de atunci orice problema am avut cu gatul am tratat cu ampicilina si (sau) gentamicin. De asemenea am RH'ul negativ si doctorul mi-a spus ca nu ar trebui sa-mi scot amigdalitele cu toate ca mi se infecteaZa foarte des. Aveti sa-mi dati un sfat ceva?:((((
1 comentarii
0
18-08-2007, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Exista.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.