ciuperca sau boala la preput?

08-08-2009
georgianu
Nu este medic/terapeut
georgianu
de foarte mult timp mi-a iesit la baza prepututlui ca un fel de ciuperca ce nu mai trece.este ca o piele moarta si solzoasa.nu ma mananxa, nu ma doare doar este alba si pare ca se extinde putin cate putin in jurul glandului, pe preput.ce pot face?
13 comentarii
0
08-08-2009, ora 20:13
georgianu
Nu este medic/terapeut
georgianu
inca nu am luat niciun tratament...imi puteti recomanda o crema ceva?
0
08-08-2009, ora 20:24
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consulta un medic urolog!
Poate sa fie o infectie fungica...poti sa folosesti unguente cu efect antifungal precum: Lomexin, Nidoflor etc., dar mai bine consulti medicul pt a fi sigur! Toate cele bune;)

P.S. Igiena intima sa fie impecabila!
0
09-08-2009, ora 09:17
roxetee
Nu este medic/terapeut
roxetee
mia aparut o roseata mia crescut ca o carne la zona genitala si am usturimi
0
09-08-2009, ora 09:18
roxetee
Nu este medic/terapeut
roxetee
ce sa fac?
0
12-08-2009, ora 17:07
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru georgianu:
Medicii urologi nu se ocupa cu probleme de genul celei relatate de tine. Ei sunt chirurgi!
De aceste probleme se ocupa medicii dermatologi!
Problema ta se rezolva simplu, spaland capul penisului in fiecare dimineata cu apa calduta si stergand cu un prosop curat.
0
12-08-2009, ora 17:07
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru roxetee:
Cred ca ar trebui sa mergi la un ginecolog sau un dermatolog!
0
28-06-2010, ora 22:15
godfather
Nu este medic/terapeut
godfather
la baza glandului intr-o parte am o albeata care iese in fiecare zi.. ma spal cu sapun si cu bicarbonat am facut si tratament cu Ketoconazol mi-a trecut intr-o parte iar in cealalta nu.. am facut pauza o luna crezand ca medicamentele continua sa acctioneze acum am mai luat vre-o 8 - 10 si tot nu mi-a trecut :| nu mai inteleg mie si frica... la contact sexual se ia ? vreau sa scap odaataa
0
06-07-2010, ora 22:06
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Inceteaza sa mai speli cu sapun!!
Spala numai cu bicarbonat !!!
0
04-09-2010, ora 19:44
godfather
Nu este medic/terapeut
godfather
domnule doctor @ midorin42.. am aceeasi problema nu ma mananca nu am nici o jena.. dar cand decolez se gaseste in partea stanga la baza glandului asa sa zic lungime 1, 5 cm si latime 0, 05 mm... am luat iarasi ketoconazol.. 8 pastile pentru ca ultimele 2 din cutie deja nu mai puteam sa le iau.. dureri abdominale si rau de la ficat (secretie de la fiere mi-a venit pe gat) si am oprit tratamentul dar fara nici un efect asupra ciupercii:| nu inteleg mi-e frica daca o sa am contact sexual normal sau oral sa nu se ia.. nu stiu ce sa fac :| daca puteti sa imi dati un sfat as fi bucuros.. doctorul care ma tratat inainte.. ( dermatologul ) mi-a zis ca nu e problema ca nu e nimic.. si o sa se duca in timp dar nu am intrebat in legatura cu " contactul sexual ".. multumesc
0
04-09-2010, ora 19:46
godfather
Nu este medic/terapeut
godfather
mentionez in ultima perioada m-am spalat cu sapun si aici fac o paranteza foarte putin pentru curatenie ddar am clatit cu ceai de musetel.. ( mi-ati zis mai sus sa ma spal cu bicarbonat ) dar am facut o pauza pentru a nu strica flora microbiana..
0
04-09-2010, ora 21:30
godfather
Nu este medic/terapeut
godfather
scuzati-ma daca fac offtopic din cauza mesajelor dar am uitat sa mentionez mai multe.. domnule doctor acolo zona este putin inflamata.. si peste ea si langa respectiv 1.5 cm si 0.05 mm iese asa ca o matreata nu pisca nu ma jeneaza deloc.. si o pot indeparta dar mi-e frica sa nu se ia la contactul sexual (normal/oral.)
daca puteti sa imi spuneti un remediu ar fi bine venit. multumesc si scuze pentru cele 2 mesaje care trb sa le scriu intr-unul singur. SANATATE !
0
03-11-2010, ora 21:38
godfather
Nu este medic/terapeut
godfather
daca se poate sa imi raspundeti la intrebarile anterioare si as vrea sa va mai pun o intrebare... partea de preput din interior e mereu rosie.. nu inteleg de ce.. nu o aveam asa la inceput.. e rosie si putin inflamata la vinisoarele acelea rosii..
0
09-11-2010, ora 17:18
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Spalati capul penisului de 2 ori pe zi, dimineata si seara, cu apa simpla, stergeti cu un prosop curat apoi aplicati Triderm crema, in strat subtire, masand usor pana intra in piele, timp de 7 zile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.