ciuperca sau ce o fi?

07-03-2009
andronescu vali
Nu este medic/terapeut
andronescu vali
Am fost operata in ianuarie 2009 de histerctomie totala si din spital am venit cu o pata maronie pe o fesa care s-a intins si ma mananca ingrozitor. Acum ceva vreme in urma a aparut si pe cealalta fesa. Imi poate da cineva un remediu sau un sfat ce sa fac?
3 comentarii
0
10-03-2009, ora 17:27
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Un remediu sau un sfat, eventual un tratament, va poate da un dermatolog, insa trebuie mai intai clarificata cauza aparitiei acelei pete : ciuperca, alergie, iritatie, etc.
0
05-08-2010, ora 10:56
andronescu vali
Nu este medic/terapeut
andronescu vali
Multumesc d-le doctor.Cam tarziu, imi cer scuze, dar inca odata Multumesc.
As mai avea o problema.
Pe antebratul drept am avut de mult timp o pata maronie mica care, cu trecerea timpului ( vorbim de doi sau trei ani) a inceput sa se mareasca si acum e aproape de 10 -12 cm si inca (zic eu) ca se mareste.
Mentionez ca in tot acest timp am trait intr-un stres continuu ( problemele vietii de zi cu zi). Nu ma pot rupe de problemele mele si a copiilor mei oricat as incerca.
Si inca ceva: baiatul meu (24 ani) are pe picioare niste puncte mici ca niste gamalii de ace ( bolduri) rosii, pana sus la coapse. Nu-l mananca, nu face febra, doar ca au aparut si s-au si extins foarte repede.
Mentionez ca are un program foarte neregulat de somn si de mancare, fiind mecanic de locomotiva.
Va multumesc anticipat pentru sfaturile pe care mi le ve-ti da.
0
15-08-2010, ora 17:18
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Din pacate nu va pot ajuta nici pe dvs, nici pe baiat!
Este necesar un consult dermatologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  •