clinici cardiologice - recomandari

25-12-2007
hardutza
Nu este medic/terapeut
hardutza
buna, am fost diagnosticata cu tahicardie paroxistica si mi s-a recomandat sa fac o endoscopie la inima si o interventie pentru a corecta anomalia inimii. sunt din Arad si bineinteles ca prima recomandare pe lista a fost Timisoara. vreau sa stiu daca cineva cunoaste clinica din Szeged (Ungaria), daca a fost la vreun control sau daca a facut vreo interventie acolo? e ok?
am ajuns sa fac criezele de tahicardie aproape zilnic (de fapt e mai mult noaptea) si trebuie urgent sa fac interventia! stii cam care sunt costurile unei astfel de interventii?
9 comentarii
0
26-12-2007, ora 00:00
Cosmin_B
Nu este medic/terapeut
Cosmin_B
Probabil trebuie sa faci o ablatie prin radiofrecventa... la noi in tara cica la Timisoara e cel mai bine (bineinteles la un doctor cu experienta in asa ceva... chiar daca interventia nu este una cu risc crescut)
0
27-12-2007, ora 00:00
hardutza
Nu este medic/terapeut
hardutza
Merci foarte mult, am si gasit un telefon de la cineva care face legatura la clinica din Szeged, merci de adrese !.Acum trebuie doar sa ma decid unde.La Timisoara sau Szeged?! Va multumesc din suflet, ne auzim dupa!
0
03-01-2008, ora 00:00
ketica
Nu este medic/terapeut
ketica
Orosz, te rog, poate imi recomanzi si mie o clinica din Ungaria unde sa fac operatie pe suprarenala.
0
23-03-2008, ora 00:00
Arm-Med
Identitate neconfirmată
Arm-Med
Hardutza, daca te duci in Szeged vei plati integral toata interventia + spitalizare + materiale folosite, pentru ca asigurarea ta medicala din Romania nu are acoperire si acolo. Asta inseamna cateva mii bune de euro. In plus ma indoiesc ca nu poti gasi rezolvare si in Romania. Inainte la Szeged era Dr. Csanadi, care era foarte bun, dar el a plecat de acolo, impreuna cu o buna parte din echipa, si nu mai stiu cine mai face electrofiziologie acolo acum. De aceea eu te sfatuiesc sa incerci la Timisoara, unde, in afara de "atentia" corespunzatoare nu platesti nimic altceva. Vezi ca la Timisoara este foarte bun pentru ce ai tu Dr. Ivanica Gabriel de la Institutul de Boli Cardiovasculare.
0
01-06-2008, ora 00:00
hardutza
Nu este medic/terapeut
hardutza
BUNA , DE DATA ACEASTA AM O ALTA PROBLEMA ")))
AM INCERCAT SA CITESC COMENTARIILE DE PE ACEST FORUM BINEANTELES PE PARTEA DE ELECTROFIZIOLOGIE SI MI-A FOST APROAPE IMPOSIBIL SA-MI DAU SEAMA DOMNULE DOCTOR.")
.PRACTIC EU SUNT FOARTE..."EXPUSA" ACUM :).DUPA CUM AM DISCUTAT.
AS FI FOARTE BUCUROASA DACA AS PRIMI UN MESAJ ...
CU TOT RESPECTUL!.aceasi hardutza.
0
02-06-2008, ora 00:00
Arm-Med
Identitate neconfirmată
Arm-Med
Hardutza, cand ai fost diagnosticata cu tahicardie supraventriculara ai primit de la medic si niste electrocardiograme, ceva, care sa dovedeasca acest lucru? Poti sa-mi spui cum se numeste medicul care ti-a pus diagnosticul?
Daca poti, trimite-mi ce hartii ai de la doctor pe e-mail (scaneaza-le), -, ca as vrea sa le vad si eu. In functie de aceasta vorbim despre cum ar trebui procedat mai departe.
0
02-06-2010, ora 23:15
andyadrian
Nu este medic/terapeut
andyadrian
Hardutza, îmi dai şi mie nr. de tel de la cel care face legătura la clinica din Szeged ? Maica mea vrea sa se opereze în Szeged la inima. -* Mulţumesc.



(*modificat de administrator)
0
12-03-2012, ora 15:04
claudya12
Nu este medic/terapeut
claudya12
buna.receomand cu incredere spitalul privat Delta din Bucuresti ! Tatalui meu i s-a pus un stent de catre dr. Dan Deleanu si suntem f multumiti de rezultatul interventiei.Daca doriti mai multe informatii va ofer cu multa placere.Si pt noi a fost dificil sa gasit un spital bun..
0
17-08-2014, ora 18:20
nelya09
Nu este medic/terapeut
nelya09
Mi se poate recomanda un medic cardiolog bun la institutul de boli cardiovasculare? Am inteles ca Dr Dragos Cozma sau Pescariu ar fi buni.
este pt o programare pt coronarografie.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spray nazal pentru tratarea tahicardiei paroxistice supraventriculare
  •