CM intarziat 6 zile!

08-04-2015
RoxanaRox
Nu este medic/terapeut
RoxanaRox
Buna ziua tuturor!Inainte de a-mi face un test de sarcina as vrea cateva pareri din partea dvs, Pe data de 02.03.2015 am avut ultimul CM, trebuia sa imi vina din nou pe 29.03.2015 dar nu s-a intaplat acest lucru.De aproximativ 2 saptamani sau poate mai bine de 2 saptamani am sanii foarte umflati si ma dor destul de tare, mentionez ca CM este neregulat iar intre aceste perioade pot spune ca au avut loc contacte sexuale neprotejate.Credeti ca este o posibila sarcina sau doar o dereglare hormonala?Va multumesc!
3 comentarii
0
10-04-2015, ora 12:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu cm neregulat, ovulatia se poate produce oricand. Puteti ramane insarcinata oricand, de la 1 la 31 ale lunii, inclusiv in zilele menstruatiei.
Se poate ramane insarcinata inclusiv daca ejacularea este in afara, din cauza lichidului preejaculator (intre 2 picaturi si 5 ml) care contine spermatozoizi.

Film ce contine informatii despre relatiile sexuale
-*

(*modificat de admin)
0
10-04-2015, ora 20:30
RoxanaRox
Nu este medic/terapeut
RoxanaRox
Cm nu a aparut nici acum, deci este o posibila sarcina pe care bineinteles, o voi duce pana la capat:)Multumesc Dna Clara pentru informatii!
0
11-04-2015, ora 13:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Perfect, atunci puteti face testul de sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: