Cm intarziat, sangerari, dureri puternice

30-03-2016
dulcica87
Nu este medic/terapeut
dulcica87
Buna seara, am mare nevoie de raspunsul vostru pana ajung la programarea de la medic.
Am avut contact neprotejat cu sotul meu, apoi au aparut niste simptome ciudate:dureri de sani, o sangerare curata inainte cu o saptamana de venirea menstrei, contractii in abdomenul inferior care tineau max un minut, ameteli, cresterea in greutate, alergii mai dese pe piele sub forma de eczeme, linia neagra de la buric in jos, urinari frecvente. Ulterior CM a venit cu intarziere dar si cu dureri puternice si am eliminat bucati mari de cheaguri de sange. Am chemat in ziua cand a venit CM ambulanta, mi-a facut un coctail de calmante si in 2-3 ore m-am linistit. De cateva zile am dureri destul de mari de abdomen inferior drept mai mult care se duce in spate(parca seamana cu durerile de la ovulatie), am greturi, insomnii, sunt balonata, am avut si scaune diareice. Mi-e frica sa nu fie ceva grav, mai ales ca durerile ma trezesc din somn, mai am fix o sapt pana cand voi consulta medicul.
2 comentarii
0
30-03-2016, ora 18:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie facut consult ginecologic si ecografie transvaginala. Daca diareea persista, mergeti la medicul de familie sau la gastrolog.
0
30-03-2016, ora 23:22
dulcica87
Nu este medic/terapeut
dulcica87
Am facut deja programarea pt ginecologie. Nu am mai avut scaune diareice, doar dureri puternice de abdomen si spate. Sper doar sa nu fie ceva grav care ar putea sa-mi afecteze fertilitatea pe viitor. O seara placuta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul