coldrex plicuri + picaturi nas?

08-03-2010
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
buna tuturor, de ieri m-a apucat o raceala naspa tare si am nasul infundat de tot, f greu se desfunda, iau coldrex plicuri si cica nu pot folosi orice picaturi pt nas ca sa nu interactioneze avand aceleasi ingrediente.De ex, cu coldrex merge luat boxtonim? trebuie neaparat sa iau ceva pt nas, nu pot respira nici zi nici noapte, debia stau. si daca mai stiti alte remedii eficiente pt raceala asta puternica pe care o am, orice, m-ar interesa sa aud, poate scap mai repede.
3 comentarii
0
08-03-2010, ora 14:54
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Inhalant cu musetel. La mine a functionat. Sanatate!
0
08-03-2010, ora 18:04
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
am cumparat inhalant, il pun in ceai de musetel? oare e indicat sa iau si ceva gen biseptol? sau raman doar pe coldrex?
0
09-03-2010, ora 11:48
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Sincera sa fiu eu am luat numai paracetamol 2/zi si seara un paracetamol sinus. In rest am facut inhalant dar nu cu solutie ci pur si simplu apa fiarta cu musetel si am stat deasupra aburului cu un prosop in cap. E f. bun si inhalantul care l-ai luat. Poti sa pui putin in apa(vezi prospectul). Sanatate si chiar daca ai complicatii gen sinuzita trebuie sa-si dea drumul la aburi. Fa pana deseara 2 ture. Am uitat sa mentionez ca daca faci si febra ar trebui sa te vada medicul de familie. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  •