colica renala ! am nevoie de un sfat, va rog !

21-10-2011
riciu
Nu este medic/terapeut
riciu
buna ziua ! acum o luna am inceput sa am niste simptome ciudate: balonare, diaree, greata si urinari frecvente ! inainte cu trei zile sa fac acea criza de spate a inceput sa ma doara cate un pic, din ce in ce mai tare pana in ziua acea in care durerea a fost asa de puternica incat am lesinat si am ajuns la urgenta !!acolo mi s-a recoltat sange si urina pt analize, iar medicul urolog din cauza ca imi iesisera hematii f crescute a decis sa-mi faca o radiografie !! la poza s-a vazut ca o 'piatra ' destul de maricica a plecat si coboara f incet sau cel mai probabil nu o sa coboare si cel mai bine ar fi sa raman in spital pt a o scoate cu nu stiu ce aparat ! am refuzat internarea, mi s-a dat un tratament si trei saptamani nu am mai avut nimic ! am mers la control la alt medic si mi-a spus ca nu se mai vede acea piatra, dar ca am altele mai mici si nisip si sa continui sa beau lichide multe si urinex timp de o luna !!
la cateva zile dupa acel control am avut iarasi o criza puternica, dar inainte cu doua zile sa am criza am avut febra mare cu frisoane, diaree, varsaturi, greata ! am chemat salvarea mi-au facut un calmant si apoi am mers iarasi la control, spunandu-i ce am patit, mi-a facut ier ecografie si mi-a spus ca rinichiul arata bine sa ca nu am nimic !!
de vreo 5 zile am dureri tot pe acea parte, dar se lasa si pe burta jos, durerile sunt destul de mari si fara calmante nu stau, de multe ori nici cu ele nu ma lasa, acum de ieri ma doare mai putin spatele si mai mult burta in partea de jos si iarasi urinez frecvent !
va rog ajutati-ma cu un sfat !! ce poate fi acolo de nu ma lasa durerea ?? ce sa mai fac ?? multumesc !!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.