Colon iritabil?un rasp va rog urgent

21-10-2015
Teony213
Nu este medic/terapeut
Teony213
Am ceva probleme de ceva timp constipata diaree.ragai mereu cand mananc..durere uneori sub coaste in stanga..am fost la medic si m-i s-a dat spasmo canulase e un medicament facut in elvetia deoarece sunt aici.acum am vazut ca am o umflatura mica in stanga sub coaste..nu ma deranjeaza nu doare...doar ca ma deranjeaza pe mine cand o vad.poate fi de la colonul iritabil?
5 comentarii
0
22-10-2015, ora 18:09
lachriss
lachriss
Buna ziua. Umflatura aceea (lipom?) cu siguranta nu este de la colonul iritabil. Inainte de a se pune acest diagnostic, trebuie facute niste investigatii, cum ar fi un examen coproparazitologic, o ecografie abdominala si chiar o gastroscopie si colonoscopie.
0
22-10-2015, ora 18:25
Teony213
Nu este medic/terapeut
Teony213
Precizez ca sunt mai mereu balonata si am gaze intestinale se aud mai mult in partea stanga ce as putea face?deja iau tratament pt asta.insa nici o ameliorare
0
23-10-2015, ora 16:56
lachriss
lachriss
Dupa cum v-am spus, trebuie facute o serie de investigatii.
0
31-10-2015, ora 15:33
Ovidiu1982
Nu este medic/terapeut
Ovidiu1982
Buna ziua am 33 ani si sunt cam tot timpul anemic si cand ma ridic am ameteli..dupa ce mananc sunt tot balonat nu prea imi cade bine mancarea.de lapte nu ma pot atinge pt ca imi provoaca scaun moale.dimineata cand ma trezesc am gura amara.ce asi avea.
0
31-10-2015, ora 18:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
aici gaseti pasii corecti care o sa te ajute sa rezolvi problema fara medicamente
http://www.expunere.com/pr-dr-pavel-chirila-cateva-greseli-grave-in-alimentatie-care-ne-costa-foarte-scump.html
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.