colposcopie interpretare rezultate... si care examen este mai important: colposcopia sau examenul B

06-11-2007
aydda
Nu este medic/terapeut
aydda
rezultat examen: s-a prelevat: citologie BP-SG
EX. MICROSCOPIC
FP: col uterin cu mica zona rosie perioficial
AA: JSC vizibila, mic ectropion cu aspect polipoid. Exocol fara atipii de fixare
TL: iod pozitiv
TV: col inchis, uter in RFV, normal de volum, mobilitate si consistenta. Ambele anexe nepalpabile va multumesc mult..
3 comentarii
0
27-02-2010, ora 12:59
aydda
Nu este medic/terapeut
aydda
URGENT!!!salutare..am citit aici deferite postari cu legatura la HPV.. si am si eu o intrebare, , va rog din suflet daca cineva poate sa ma lamureasca.am facut un test papanicolau si am rezultatul urmator.
negativ pt leziune intraepiteliala sau maligna, celule endocervicale rare, fara modificari citologice de infectie HPV, FROTIU MODERAT INFLAMATOR TBS CREDETI CA ESTE NEVOIE SA FAC SI TIPAJUL VIRAL??? VA MULTUMESC FOARTE MULT.
0
27-02-2010, ora 15:36
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, nu este nevoie.
0
02-03-2010, ora 21:16
aydda
Nu este medic/terapeut
aydda
multam mult..sarumana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: