combinarea a doua tulpini (autovaccinuri) stafilococ auriu, stafilococ epidermidis

25-08-2012
mykydj
Nu este medic/terapeut
mykydj
Am facut pana cum doua cure autovaccin si sunt la a treia cura care o voi incepe peste o luna(stafilococ auriu). Prietena mea va incepe si ea o cura autovaccin cu stafilococ epidermidis. Pot sa combin tratamentul meu, autovaccinul meu, cu al iei, adika pe langa al meu sa-l fac si pe al iei dupa aceeasi schema de administrare ? Daca da e posibil, ceea ce cred ca da pentru ca exista si autovaccinuri bivalente(din doua tulpini), va rog sa-mi spuneti cum sa-l administrez ? Ptr ca de ex prima injectie va fi din autovaccinul meu de 0, 1 ml, la care o sa se adauge si 0, 1 ml din autovaccinul ei (pentru ca cele 20 de fiole din autovaccin sunt toate de 2 ml, deci pot sa iau, adminstrarea maxima fiind de 1 ml) Deci in total vor fi 0.2 ml la prima injectie in loc de 0, 1 ml. Ce ma sfatuiti ?
5 comentarii
0
05-09-2012, ora 22:19
georgepop85
Nu este medic/terapeut
georgepop85
la cele doua cure s-au vazut ceva rezultate?
dar la prietena ta?
0
19-11-2012, ora 00:13
horia1984
Nu este medic/terapeut
horia1984
cum ai facut rost de autovaccin ? care e procedura?

ma chinuie un stafilococ epidermidis de 6 luni, imi iese la fiecare 3 saptamani in barba, in acelasi loc.
sutn disperat. cum apare dau cu Fucudin si trece, dar nu mai suport.
0
29-11-2012, ora 16:44
mykydj
Nu este medic/terapeut
mykydj
rezultatele singer sunt incrdibile...ptr mine.ptr ca ajunsesem sa ma macine la psihic de acum...ani si ani la randul...am si poze de cum eram.si cand ma uit acuma nu-mi vine sa cred...cand trebuia sa ma bierberesc era un chin fizic si psihic...ramanea carne vie de marimea varfului degetului mic...iar timp de 30 minute iesea mereu o secretie apoasa usor gelatinoasa incolora de trebuia s ama sterg mereu cu servetel..sa nu mai spun de cele din cap...somnul era un chin.nu puteam sa pun capul pe perna de durere.o simteam pana-n inma creirului..iar acum problemele au mai rmas in proportie de 5 %.maxim..am dat milioane pe tratamente.am luat timp de 5 ani minociclin cate o pastila in fiecare zi..cand l-am intrerupt de frica s anu-mi omor ficatul de tot...povestea a aparut mai accentuata.de reglatoare de sebum nu mai zic...apa de ploaie..menita sa creeze dependenta si bani multi firmelor in domeniu...clinick...eves roche.etc..nimic nu a avut efect..era dinc e in ce mai rau...chiar si dupa sedinte interminabile de ultraviolete.laser.pana cand in cele din urma...scapandu-i situatia de sub control...adika o cotizatie permenenta pe viata la doctorul dermatolog.m-a trimis in cele din urma.la cantacuzino.institutul de la bucuresti.unde am dat doar 200 lei pe un amarat' de autovaccin...cat doua creme reglatoare de sebum nk...si o apa termala...;)))..sfatul meu..mai profitati cat mai puteti pana nu inchid si laboratorul d ela cantacuzino...ptr ca interesele sunt la nivel inalt...totul se distruge ptr tunuri imobiliare de miloane de euro spagi.in fine.procedura ptr autovaccin e f simpla...te duci la institut...fara programare ;)..si-ti va recolta din secretia acneei dupa ce in prealabil aceasta n-a fost tratata cu absolut nimic...antibiotice sau mais tiu eu ce creme..din secretie se extrage stafilococul si se neatralizeaza in laborator la cald...dupa care este multiplicat..tulpina sa este multiplicata timp de aproximativ o luna...dupa care se injecteaza subcutanat timp de doua luni dupa o schema.daca vreti sa scapati definitiv...e bine sa umblati la cauza si nu la efect.tratati cauza (o slabiciune a sistemului imunitar, ptr ca in mod normal acesti stafilococi streptococi sunt meniti s ane apare si fac parte integranta din flora' fiecarui ten) si nu tratati efectul(inflamatia, infectia) cu creme si ultraviolete si tratamente dermatologice menite doar sa creeze o dependenta de medic, o cotizatie lunara ii zic eu, pe cat mai lung timp posibil...ani si ani...fenomen ce l-am inteles doar dupa ce am ajuns sa-mi distrug tenul...norocul meu e ca dupa cuma spus si dr dermatolog am un ten foarte bun...sanatos de au ramas atat de putine urme vizibile in comparatie cu ce am avut pe fata...tare mult m-as fi bucurat sa fi avut si eu pe cineva care sa ma invete de la inceput ce trebuie sa fac.dar deh...cine..!?.asa ca da-ti search pe google : institutul cantacuzino bucuresti...;) multa muuulta sanatate.
app..eu il am pe cel aureus.epidermidis e floare la ureche...
0
04-08-2013, ora 18:40
aqnlmfyz
Nu este medic/terapeut
aqnlmfyz
de ce nu incercati cu Bactroban ? este o crema ff buna, dati pe google sa vedeti cat este de apreciata in tratarea stafilococului

-*

bafta


(*modificat de admin)
0
08-08-2013, ora 01:44
mykydj
Nu este medic/terapeut
mykydj
multumim.e bun intr-adevar.dar nimic pe lumea asta nu e mai eficient ca...propiul sistem imunitar. Dupa cum si cineva a luat premiul nobel ptr urmatoarea descoperire" : medicamentele nu sunt facute sa trateze.sunt facute sa cronicizeze. (sa creeze dependenta)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Utilizarea irațională a antibioticelor și răspândirea Stafilococului auriu meticilinorezistent
  • Celulele imune pot proteja împotriva infecției cu stafilococ
  • Escherichia coli și Staphylococcus aureus, distruse în lumină de intensitate scăzută
  • De ce vaccinurile antistafilococice nu funcționează la oameni?
  • O combinație de probiotice ar putea preveni sindromul șocului toxic
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •