Compatibilitate Derma Magic - Brevoxyl? Raspuns URGENT, va rog!

17-02-2009
simd
Nu este medic/terapeut
simd
Buna ziua,
Am comandat pentru acnee produsul natural (de import) DERMA MAGIC, cu toate ca folosesc pentru acnee crema BREVOXYL, dimineata si seara. Apelez la bunavointa dvs. de a-mi spune daca cele doua produse sunt compatibile, daca le pot folosi pe amandoua, concomitent si cum sa le aplic? Ma refer daca pot da cu Brevoxyl si dupa 1/2 ora sa aplic Derma Magic, iar seara la fel.Va rog frumaos sa-mi raspundeti cat de repede puteti!
Cu stima
65 comentarii 12 3 Înainte ›
0
17-02-2009, ora 15:36
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua,

Va referiti la Derma Magic Wand? Derma Wand si-a cumparat mama. Este foarte bun pentru stimularea circulatie si a fermitatii pielii (dupa ce faceti o sedinta, va miroase tenul a ozon), dar sa nu credeti ca este asa cum spun eu, nici pe departe, in afara de acest doua "beneficii", nu a mai observat nimic, poate si pt. faptul ca nu l-a folosit decat o luna.
Nu va sfatuiesc sa le folositi pe amandoua, asta dotorita faptului ca, substanta activa din Brevoxyl - benzoyl peroxid, este foarte puternica si iritanta, v-ar ustura si inrosii pielea, incat cred ca ati alerga mai bine decat Gabriela Szabo la olimpiada.
Daca va permiteti, va sfatuiesc sa importati din Sua pentru problemele tenului (acnee, seboree), Clearogen (www.clearogen.com), este no. 1 in Sua si eu personal l-am folosit; nu am cuvinte, toata lumea a ramas socata cand a vazut schimbarea.

Numai Bine si multa sanatate!
0
17-02-2009, ora 16:01
simd
Nu este medic/terapeut
simd
Draga Nick,
Imi place ca esti haios :)). Eu nu ma refeream la aparatul de la TV Shop (Derma Wand) ci la o crema antiacneica, tot import SUA - Dr. harris'original dermal magic, daca o fi compatibila cu Brevoxyn.Aceasta din urma o folosesc si vreau sa zic ca nu ma ustura de loc pielea, deci nu prea am de ce sa alerg ca Gabi Szabo.Poate altadata :)).O suport f.bine! Cat despre Derma Wand, pe bune ca m-ai cam speriat. Si acest produs l-am comandat, pt. masaj facial, imbunatatirea circulatiei, fermitate. Sa nu-mi spui ca nu da rezultate ca il trimit inapoi, sau nici nu ridic coletul!Deci, ce a observat mama ta dupa o luna de folosire a aparatului Derma Wand? Si daca stii si de compatibilitate, e f. bine!!!Oricum, merci de raspuns.Poop.
0
17-02-2009, ora 19:02
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sarut mana,

;)))))))) Incerc sa fiu cat mai haios, pentru a transmite cat mai cu directie mesajul& pentru a bine-dispune persoana respectiva, in acest caz, dumneavoastra!
Perfect, daca nu va ustura, strange etc., atunci nu vor mai avea atletele de la cursa de 5000 de m, o adversara puternica! Va felicit! De ce? Pt. ca 99% din subiectii care folosesc aceasta crema (Brevoxyl), experimenteaza efecte adverse care ii determina sa opreasca aplicarea. Dar, dumneavoastra faceti parte din cei 1%, va felicit! Puteti sa o folositi cu Dermal Magic & Derma Wand.
Derma Wand este foarte bun pt masaj, dar nu masaj in adevarat sens al cuvantului, ci un masaj cu ajutorul unor impulsuri de inalta frecventa, de pana la o suta de mii de hertzi, care confera o senzatie asemanatoare unor bule fine de sampanie; stimuleaza pielea, readucand la suprafata substantele nutritive vitale si generand oxigen imbogatit (pielea miroase ca aerul dupa o ploaie curata de vara, cel putin asa mirosea tenul lui mama, ca l-am mirosit special sa vad daca domnii de la teleshop, mint pe fata).
In general, efectele benefice ale derma Wand, sunt urmatoarele:
* Stimuleaza microcirculatia pielii
* Readuce la suprafata substantele nutritive vitale
* Genereaza oxigen imbogatit
* Efect minim de lifting (nu va asteptati la disparitia ridurilor foarte marcante, decat la cele f fine si asta in timp indelungat, dar asta depinde exclusiv de functionalitatea si rsp pe care il va avea epiderma dvs. 9de rsp. fibroblastelor care secreta colagen)).
* Ten luminos, tonifiat si ferm.

Mama a obtinut un ten mai luminos, ferm, mai catifelat, mai rozaliu (parca parea mai viu) si foarte, foarte putin, reducerea ridurilor fine, fapt pt care a renuntat la el (ea asa face, ia cate un produs, il foloseste si daca nu da rezultate pe termen scurt pana la mexim mediu, bye bye si adios!!!).

In speranta ca v-am putut fi de folos,

NICK:)
P.S. Scuzati-mi posibilele greseli gramaticale sau ortografice, am scris foarte repede!
0
18-02-2009, ora 13:45
simd
Nu este medic/terapeut
simd
OK, Dr.Nick.Merci de raspuns.Stai linistit ca nu te-am considerat un "analfabet".imi dau seama cu cine dialoghez, sa zic asa.Toata polologhia despre Derma Wand am citit-o si eu...dar nu stiam daca este chiar asa, cum se spune.Merci de sfat, aparatul mi-a fost deja trimis, daca spui ca se vad rezultatele "voi merge pe mana ta" si il voi lua...Sper sa nu fac ca si mama ta, ca si eu sunt cam delasatoare, deobicei, sau mai bine spus "nerabdatoare"!Cat despre compatibilitatea dintre cele doua creme, inca nu m-am lamurit, deoarece iata ce parere are altcineva:"In consecinta nu mai utilizati Brevoxyn-ul. Dermal Magic actioneaza diferit fata de Brevoxyn si NU pot fi asociate. Poti insa asocia un produs care contine IZOTRETINOIN ( ACID 13- CISTRETINOIC) activ pe cale orala. O cura de 6 luni asigura remisiuni in 90% din cazuri.Pe scurt puteti asocia Dermal Magic cu un produs pe baza de izotretinoin( de ex. Accutane, Roaccutane). Dar voi intreba un farmacist in momentul cand voi primi Derma Magic, deoarece nu vreau sa risc, sa le folosesc pe amandoua si sa arat ca "lovita de ciuma" :)))). Numai bine si merci inca o data!
0
18-02-2009, ora 14:18
simd
Nu este medic/terapeut
simd
Oauuuuuuuuuu!!! Acum am descoperit cine e "micul samaritean" si cate postari ai pe Forum, ca nu-mi ajunge restul vietii pt. a le citi!!! :)))))) Ti-am cautat adresa de e-mail pt.a-ti trimite un "caz" de care sunt cam ingrijorata.Daca e secret.voi da de tine tot p-aici, pe undeva.;).Deci tuh zici ca pot combina cele doua creme, n-o sa "bubuie"?????:))))))))))))))))).Salutari!
0
18-02-2009, ora 15:47
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimata Doamna Simona,

Am presupus ca va cheama Simona (sper ca nu am dat-o-n bara).
Si eu sper la fel, sa nu faceti ca mama, pentru ca este pacat. In ceea ce priveste asocierea dintre Brevoxyl si Dermal Magic, eu v-am spus ca puteti sa le asociati pentru ca dvs. ati spus ca nu ati avut si nici nu aveti reactii adverse (usturime, edem, exfoliere, uscaciune etc.).
IN NICI UN CAZ nu luati Roaccutane, este foarte periculos. Isotretinoinul este o forma acida a vitaminei A (retinol), care micsoreaza glandele sebacee, asigurand o remisie foarte mare a acneei si nu numai, dar cu un pret al sanatatii celorlalte organe, foarte mare (creierul este foarte afectat, de aici si posibilele psihoze, pierderi de memorie si alte simptome gen: irascibilitate extrema, agresivitate, ideatie suicidara, simptome depresive etc.); iar ficatul, stomacul si sistemul osos, nici nu mai comentez, insa, este absolut decizia dumneavoastra.
In plus, isotretinoinul usuca foarte mult pielea, atat a fetei cat si cea a corpului in general si nu se foloseste decat cu un produs dermatocosmetic care emoliaza pielea, in nici un caz Dermal Magic, care o si exfoliaza (printre altele). Folosirea concomitenta a celor 2 produse, creste riscul de aparitie al efectelor negative de mai sus, dar NU este o regula!
Oricum, dvs. incercati sa le folositi pe amandoua (Brevoxyl si Dermal) si daca observati ca nu sunt compatibile, renuntati. Macar faceti un test. Va dati cu Brevoxyl pe nas si dupa ceva timp va spalati&aplicati(conform instructiunilor Dermal Magic) celalalt produs. Vedeti cum reactioneaza pielea si apoi luati decizia daca le folositi combinativ pe toata fata. De preferat sa faceti testul pe o zona a fetei cat mai sensibila, eu v-am spus dsp. nas, pentru ca este cel mai des "folosit" pt astfel de teste.

Derma Wand, chiar este bun, dar numai pentru ce v-am spus, nu si pt ridurile profunde. Mama, prima data cand l-a folosit, sa speriat foarte rau, asta datorita faptului ca, atunci cand apropiati aparatul de piele (asta in functie de nivelul la care l-ati setat), "apar" un fel de oraje care va pisca (gen fulger&traznet), cel putin asa "arata" din cauza impulsurilor de inalta frecventa. Dar va veti obisnui, cu atat mai mult cu cat, nu cred ca sunteti la fel de fricoasa ca Mama; mama se sperie din orice... :(


O zi buna si sa dea Dumnezeu sa va faceti bine & sa aveti tenul mult visat. ;)
Numai Bine!
0
19-02-2009, ora 18:16
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sarut mana Dna!

Acum am aflat care este numele dvs., in nici un caz Simona! Scz!

Cu privire la ce mi-ati trimis pe mail (nu am putut sa va rsp pe mail pt ca nu mi-a permis serverul) in legatura cu sotul dvs, aceste trei produse de mai jos sunt excelente.

Oxigen Aerobic - adauga 10-12 picaturi de 3 ori pe zi intr-un pahar cu apa (preferabil apa plata)
SQUALENE (Squalena) PURA - 1 -2 capsule pe zi, la masa
Ginkgo Biloba 120mg cu absorbtie indelungata - o cps de doua ori pe zi, dupa masa.

In caz ca aveti nelamurir, va stau la dispozitie. Numai Bine si multa sanatate amandurora!
0
19-02-2009, ora 20:53
simd
Nu este medic/terapeut
simd
Hi, Nick!
... Nu pot sa incep decat asa :)!Thank you again and again...Sigur voi face rost de tratamentul respectiv, dar spune-mi te rog cam ce ar putea avea? O fi grav, n-o fi??De la ce? Deci nimeni nu i-a putut pune un diagnostic, coolmea!Si mai vreau sa te rog sa-mi spui de unde sa comand Clearogenul de la noi din tara, asta daca stii bineinteles.Deocamdata am comandat Dr. harris'original dermal magic, afland mai repede de acesta, dar acum ma intreb care e mai benefic? Scuze daca vreau sa aflu prea multe :( !!!.Poooop.
0
19-02-2009, ora 21:26
simd
Nu este medic/terapeut
simd
si P.S. De fapt fiica mea care are 22 ani are o acnee chistica, papulara si nodulara care i-a aparut de la varsta de 19 ani si care erupe mai ales cand se enerveaza / este stresata. La un moment dat chiar am fost si la preoti cu ea, pt.descantece...deoarece nu stiam ce sa mai facem...Deci pt.ea este tratamentul. Imagineaza-ti o " fotomodeala" :))) cu acneea aceea, mascand-o strong cu fond de ten!!!La mine problema care ma deranjeaza este faptul ca am pungi sub ochi, care se pare ca sunt ereditare si parintii mei au, deasemenea, amandoi (tata -pleoapa superioara iar mama tot asa, sub ochi)si greu de tot gasesc o crema care sa retraga cat de cat pungile. Cea de la Herbalife mi-a facut bine, dar.is too.Poate ai auzit de altceva ? Nu am probleme cu rinichii (putin nisip p-acolo), atat ca nu ma prea odihnesc ( doar 6-7 ore pe noapte ) in schimb beau 3-4 cafele strong zilnic... Cam asta ar fi, dar nu am timp de comprese cu ceai verde, negru, albastrele si altele.Vreau o crema buna, daca altceva nu se poate ca de operatie nu am bani.Poop si sunt curioasa sa vad cum ma ajuti si aici :)).
0
19-02-2009, ora 21:33
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna seara!

Cu multa placere, ma bucur enorm ca v-am facut sa va simtiti mai bine, macar psihic (deocamdata).
In legatura cu sotul dvs., acele simptome sunt specifice atat unei circulatii cerebrale deficitare, cat si a unei anemii, ar fi bine daca si-ar face sideremia, folatul, hemoglobina si in general, toata hemoleucograma.
Ar trebui sa se lase de fumat, macar sa fumeze mai putin, nu de alta dar, nicotina si nu numai, provoaca o insuficienta respiratorie si indirect scade concentratia de oxigen disponibil pentru testuturi si sange. De aici si unele dintre simptomele pe care le are... :( Las' ca se va face bine!
CLEAROGEN, nu este disponibil in Romania si nici nu va fi in urmatorii 100 de ani. De ce? Pentru ca este prea bun pentru a fi comercializat in Romania. Romanii se uita si cumpara numai chiciuri de la Avon si Oriflame. Il puteti cumpara trimitand un e-mail dermatologului Alex Khadavi sau la departamentul de relatii cu clientii al Institutului Advanced Skin&Hair Los Angeles, California. Il puteti cumpara doar importandu-l din USA. Acest dermatolog este de-a dreptul fantastic, mie mi-a salvat tenul, care dupa un tratament endocrinologic arata ca dupa al doilea razboi mondial. Intrati pe site-ul www.clearogen.ro si gasiti mai multe amanunte. Clearogen este cel mai bun, nu are competitor "in viata", dar este bun si cel pe care l-ati comandat si dvs, ii dau nora 7, 5, Clearogen primind 10 cu felicitari.

Daca doriti, puteti merge cu dansa la un medic internist, medic in care eu am o incredere oarba, asta pentru ca este o doamna doctor fantastica, supradotata psihoafectiv si va poate lamuri intru totul. In cazul in care doriti macar sa vb cu dansa, spuneti-mi si va dau nr de telefon.

Numai Bine si multa sanatate! :))) ;))))
0
19-02-2009, ora 21:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Aha, am inteles, pai atunci, faceti tot posibilul sa achizitionati Clearogen si va asigur ca-i v-a face un ten perfect.


Daca nu aveti probleme mari cu rinichii, atunci, pentru pungile de sub ochi faceti exact cum va spun:
- Luati doua pliculete de ceai de plante medicinale (de preferat albastrele), le introduceti in apa fiarta...dupa 2-3 minute le scoteti pe o farfurioara si le bagati la frigider. Dimineata, le puneti 20 de minute pe ochi - 10 min. pe o parte, 10 pe cealalta parte, mai mult ca sigur va vor disparea acele pungi; in cazuri grave, se vor amelioara cel putin 50%;

In cazul in care nu va trec aceste edeme, ar fi bine sa mergeti la medicul de familie si sa faceti un examen clinic si investigatiile uzuale : hemoleucograma, VSH, glicemie, TGO, TGP, uree, creatinina, acid uric, colesterol si un sumar de urina.

Ca si produs cosmetic, nu va recomand nimic pentru ca toate sunt niste fabulatii...incercati ceea ce v-am spus, natura nu minte niciodata, vb lui Eminescu.

Numai BIne si mult noroc in viata&sanatate!
0
19-02-2009, ora 23:56
simd
Nu este medic/terapeut
simd
Ultimul.si gata.pe ziua de azi, bineinteles! Am inteles, tot ce mi-ai spus.
1)Analizele periodice(cele anuale obligatorii)le-am facut toti acum 6 luni, de aceea spun ca au iesit bune.Eu am doar colesteroul 251 si ceva nisip la rinichi, dar nu ma impacientez. In rest toate sunt bune, dar pungi tot am, de aceea am spus ca sunt ereditare.Chestia cu albastrele/ceai verde/negru sau nalba o stiam, am studiat si eu mult problema, dar sincera sa fiu, am o lene dimineata la 6 cand ma trezesc, de maaaaama-mama.si mi-e frica ca stand inca 20 min. cu comprese, sigur voi adormi la loc!!!!!! :)))))))))).Dar se pare ca alta alternativa nu am si voi incerca asa cum ai spus. Am folosit cuburi inghetate de infuzie de albastrele (da parca gheata nu este indicata in zona ochilor ).Si eu sunt o naturiste, de aceea ma gandeam la o crema 100% din plante, dar cred ca ai dreptate cu shtifturile!
2)Banuiesc ca d-na doctor internist este la Bucuresti, noi suntem in Brasov, deci va fi mai greu cu ajunsul la dansa, poate in concediu, cu o programare...mai vb.
3)Am studiat inainte site-ul, am vazut si preturile reale si de aceea ma gandeam ca poate se poate c-da si in Romania.Poate gasim Clearogen prin Italia, daca o fi trecuta pe lista de tari, daca la noi mai dureaza un secol pana sa-l gasim :))))).Si apropo.tu esti "tipul din Branesti"? Cred ca da!Dar cum putem ajunge sa vb. cu dermatologul american Alex Khadavi, macar da-ne te rog daca stii, e-mailul d-lui, sau al departamentului de relatii cu clientii al Institutului Advanced Skin&Hair Los Angeles, California.

Noapte buna si D-zeu sa te ajute!!!! Bafta la examene!
0
20-02-2009, ora 10:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna dimineata!

Va rsp pe rand la intrebari.
Da, d-na doctor este din Bucuresti!
In legatura cu Clearogenul, da, il puteti comanda din Italia pentru ca este pe lista (mai am pe cineva care a facut asa)...insa, puteti comanda si din Romania daca vb cu dermatologul sau o pers. de la relatii cu clientii.
Trimiteti-i un e-mail la:
Customer Service and Questions:
helpdesk@Clearogen.com
alan@clearogen.com sau sunati la +1310-442-9700 (neaparat sa scrieti sau sa vb in engleza, nu in alta limba).
Da, eu sunt tipul din Branesti, de unde stiti?

Multumesc pt. urari...nu mai am examene, am terminat fac in iunie 2008!!! :);)
0
20-02-2009, ora 10:40
simd
Nu este medic/terapeut
simd
Buna dimineaatza,

:))).Parca ne cunoastem din.vedere!? :))) Glumesc.Ai raspuns pe un alt forum, cred ca la pcfarm, si se spunea ca nu se poate gasi produsul in Romania, la care un tip a pus ca un baiat din Branesti a reusit.Mai sus postase..." Nicky"...;). Voi comanda produsul si mai tinem legatura. si.BAFTA LA EXAMENEEEEEEEEEEEEE!!!!!! ca nici nu stii ce te asteapta, cate examene vei mai avea!(doar nu esti inginer.;)) ). Merci inca o data din suflet si NUMAI BINE ITI DORESC SI MULTE REALIZARI! Pa.
0
27-02-2009, ora 08:03
nicolnicol
Nu este medic/terapeut
nicolnicol
Buna,
Si eu am folosit Clearogen, dar nu l-asi numi numarul 1 si nici atat de fantastic... este adevarat ca pe perioada tratamentului acneea s-a ameliorat vizibil (nu a disparut in totalitate), dar dupa incetarea tratamentului problemele au reaparut...

Probabil ca efectele difera de la o persoana la alta.

Multa bafta in tratarea acneei!
0
27-02-2009, ora 16:25
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna,

Nicol, ai dreptate, din pacate rata de succes in cazul Clearogen este de 95%, dar la mine a functionat perfect si daca vrei iti postez doua fotografii - before and after. Uite ca voi pune exact aici ca nu-mi este deloc rusine, asta este, am suferit de acnee vulgara aproape 3 ani si am luat toata farmacia naturista si nu numai, nimic nu mi-a facut bine, decat acest produs!

1. Tenul acneic inainte de Clearogen (aveam aproximativ 16 ani)
2. Tenul perfectamente curat, dupa aproximativ 1 an si 3 luni de Clearogen aplicat zilnic!

(poza este facuta la 4 dimineata, nu te speria de fata mea, era nedormit de 2 zile). Tenul din poza este absolut natural, fara briz-brizuri, fond de ten etc., nu folosesc asa ceva, inca n-am nevoie...cand imi lansez albumul intr-o tara care nu este Romania, atunci vrei nu vrei, il voi folosi.

In concluzie, cheia este tenacitatea si compatibilitatea. Trebuie sa il folosesti minim 1 an de zile pentru ca receptorii androgeni din piele sa se desensibilizeze.

Numai Bine si multa sanatate!
0
27-02-2009, ora 17:38
nicolnicol
Nu este medic/terapeut
nicolnicol
Este posibil ca in cazul tau si a altor persoane sa dea rezultate..nu contest acest lucru. La mine Clearogen nu a functionat.

Si eu am folosit peste 1 an, dar nu am avut asa rezultate spectaculoase din pacate.

Ma bucur ca tu ai avut succes cu acest produs si ai scapat de acnee.
0
27-02-2009, ora 18:29
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Multumesc mult pentru gandurile frumoase. Imi cer scuze daca ti-am parut putin rautacios, nu am vrut sa par asa. Exclusiv pentru mine, Clearogen a fost fantastic. In cazul tau, te rog sa iti investighezi la o ecografie ovarele si sa iti faci si dozarea testosteronului liber, DHEA-s-ului, estradiolului si progesteronului. Sa nu suferi de ovare polichistice...si pentru acnee, ai putea folosi Donavital, este foarte bun si natural!

Numai Bine si iti doresc sa ai un ten asa cum ti-l doresti!
0
19-03-2009, ora 19:05
corina_paraschiv2
Nu este medic/terapeut
corina_paraschiv2
Am si eu o intrebare pentru cai care folosesc Dermal Magic, cum se foloseste, cat timp il lasi pe fata?Si am observat ca exista 2 tipuri, sau ma insel?Eu azi l-am cumparat si sper sa fie ok, il am pe cel pe care scrie exfoliator.Astept raspuns.Multumesc!
0
25-10-2009, ora 10:27
Meandre
Nu este medic/terapeut
Meandre
Am si eu o problema, nu am acnee, am fata uscata dimineata, dar am pete pe fata, nu foarte vizibile, decat atunci cand ma supar sau am diverse emotii, si atunci mi se inroseste si fata, si mi se accentueaza si petele.Cunoste cineva vreun tratament homeopat, pentru ca eu sunt adepta tratamentelor naturiste, Va multumesc anticipat pentru orice idee.
0
25-10-2009, ora 19:07
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Pentru a vă trata acele pete trebuie să vă echilibraţi sistemul nervos, pentru că el este cauza producerii acestora (Sedatif Pc - produs homeopat - 2 comprimate de 3 ori pe zi; se sug pe stomacul gol, la 30 de minute înainte de micul dejun, prânz şi cină - timp de minim o lună, zilnic). Consultaţi un medic neurolog dacă problema persistă după acest interval de timp.

Pentru piele vă recomand crema Ivatherm Metrocreme (aplicaţii de două ori pe zi - dimineaţa şi seara - după igienizarea adecvată a pielii)...toate cele bune;)))



În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
26-10-2009, ora 09:11
Meandre
Nu este medic/terapeut
Meandre
Folosesc deja produse impotriva cuperozei, chiar aceasta crema Ivatherm, dar desi o folosesc de un an jumatate nu am sesizat nici o ameliorare.Din contra petele mi s-au intins si mai mult pefata.
Si as dori sa stiu ce dilutie trebuie luat acest Sedatif - am mai luat homeopate si stiu ca au diverse dilutii.
Va multumesc anticipat pentru raspuns
0
26-10-2009, ora 09:15
Meandre
Nu este medic/terapeut
Meandre
Acest produs homeopat nu este contraindicat pentru conducatorii auto?-din cate am citit pe net, este un sedativ
0
27-10-2009, ora 01:13
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sedatif PC este un produs standardizat, adică deja preparat, se administrează cum este! Nu este un sedativ de genul celor psihiatrice...nu devenii somnolentă şi nici beligerantă...luaţi într-o zi când sunteţi acasă şi aşa vă convingeţi...toate cele bune!!!!


P.S. Consultaţi neurologul şi dermatologul sau apelaţi la un medic specialist în homeopatia unitară! Toate cele bune;)
0
18-11-2009, ora 14:07
vladlena
Nu este medic/terapeut
vladlena
Stimate Mr Nick, va scriu in speranta ca ati putea sa ma ajutati cu un sfat!!! Am citit toate comentariile de pe acest forum si am vazut ca aveti o vasta cunostinta in domeniu si muuuulta rabdare si amabilitate in a lamuri problemele legate de acest subiect.
Iata si problema mea: eu mereu am avut un ten fff gras si iritabil in acelasi timp. Daca mananc ceva care nu-i place oragnismului meu imediat imi apar bubite pe fata si corp, pete rosii care ma mananca ff tare. Din cauza tenului gras imi ies si ceva cosuri si camedoane, dar eu am extrem de mare grija de tenul meu si ce pun pe el, imi cumpar cele mai scumpe creme, ma documentez continuu, si da as putea spune ca nu arata prea rau, nu pot sa zic ca am vreo forma de acnee dar cosuri totusi imi apar...Plus puncte negre, camedoane, pori dilati si ca sa nu mai mentionez si astectul uleios al tenului care ma dispera!!!!
Am incercat pina acum cam toate metodele posibile!!! Am dus la un salon unde mi s-a recomandat o crema profesionala de la Dr. Kadir pentru ten gras si cu probleme, si care intr-adevar lasa pielea fff moale...dar aceleasi cosuri, aceleasi puncte negre...ca sa nu mai zic ca atunci cind o aplic pe fata arat de parca mi-as fi pus 3 straturi de grasime!!!! Am facut si cura de 4 luni cu Colonix, zero rezultate...Nu pot sa folosesc niciun lotiunile de fata astringente pt ca in 1-2 ore mi se ingrasa tnul extrem de tare... Momentan
folosesc o crema de la Vichy, Normaderm, care imi mai reduce aspectul uleios al tenului, nu ma protejeaza deloc de cosuri si puncte negre, camedoane...
Va rog frumos daca ati putea sa ma ajutati cu un sfat v-as fi extrem de recunoscatoare!!!!!!
Va multumesc anticipat:)
0
18-11-2009, ora 18:19
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna,

Organismul dvs. este foarte idio-sincratic (intolerant) la anumite alimente (chiar hipersensibil), ceea ce conduce la erupţii cutanate însoţite de prurit (mâncărimi).
Puteţi preciza câteva tipuri de alimente la care organismul dvs. reacţionează prin acele erupţii specifice unei urticarii???

Aţi avut sau aveţi vreo afecţiune endocrinologică? Aţi luat sau luaţi anticoncepţionale?
Aştept răspunsurile dvs. - în funcţie de ele, vă voi da anumite sfaturi!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
18-11-2009, ora 22:51
vladlena
Nu este medic/terapeut
vladlena
Buna ziua din nou!:)
Din fericire probleme endocrinologice nu am (am fost fff recent la control caci mama mea are demult, si am vrut sa verificam).Anticonceptionale iau de vreo 3-4 ani(cu pauzele necesare) si ma ajuta fff mult la reglarea ciclului, imi reduce durata de la 8 la 4 zile, si daca mai demult nici nu ma puteam ridica din pat acum abia daca il simt:)
Mmm...in ceea ce priveste alergia este foarte problematic...Am avut o criza de alergie la 15 ani(acum 9 ani) si cind am stat in spital mi s-a facut o cura de curatare a sangelui prin perfuzii cu o substanta, nu mai stiu care...De atunci apare periodic, si in ultima vreme din ce in ce mai des:((((
Pe fata o tratez cu Triderm, las peste noapte si deobicei a2a zi nu mai am nimic, unoeri daca e mai grav sunt necesare 2-3 seri consecutive, dar cam atat...
Cit despre corp, momentan nu am descoperit "leacul".
Am facut si testul acela de alergie cu mai multe substante, prima data am avut reactie la proteine de lapte si carne, iar dupa aceea la vreo 2 ani, mi-a iesit reactie la negativ(adica nu era nicio substanta acolo)...Doctorita s-a mirat, a dat din cap si a zis:" fff ciudat..."
In ceea ce privesc alimentele consumate, de multe ori mananc orice si nu am nimic, dar cind imi apare deja nu mai conteaza ce as manca, ca numai se agraveaza...:((((((((((((((
0
20-11-2009, ora 19:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna,

Vă ştiţi afectată de vreo boală gastroeneterologică (la stomac şi intestine)???
De foarte multe ori, o simplă digestie defectuoasă poate determina o transformare incompletă a aminoacizilor, iar produsul lor de reacţie (nedigerat complet), se "transformă" şi acţionează precum un anticorp generând foarte multe erupţii, prurit (mâncărimi), grataj (nevoia imperioasă de a vă scărpina)...deci, aţi suferit sau suferiţi de o condiţie medicală în sfera tractului digestiv?
0
22-11-2009, ora 21:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Dacă nu îmi răspundeţi la întrebări, nu vă pot ajuta! Numai bine ;)
0
24-11-2009, ora 11:23
vladlena
Nu este medic/terapeut
vladlena
Buna ziua din nou! Imi cer scuze de intarziere dar...am fost la spital...se pare ca la stomac nu am nimic (desi aveam niste dureri groaznice, motiv pentru care am ajuns acolo)dar dupa ce mi-a facut endoscopie dotorul mi-a ajuns la concluzia ca este pe fond nervos si mi-a pescris Coaxil, insa la citeva zile de tratament am facut o criza majora, fpt pentru care am ajuns iar la spital, cu diagnosticul de depresie severa...acum mi s-a prescris...nu stiu daca au vreo relevanta cele mai sus mentionate, dar referitor la transformarea incompleta a aminoacizilor, ce test ar trebui sa fac pentu a depista acest lucru?
Va multumesc anticipat si va doresc o zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns
65 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •