Complex de vitamine B.Pot lua?

20-04-2017
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Buna ziua.Am o intrebare:Daca fac tratament cu antidepresive si antipsihotice pot lua complementar si un supliment de vitamine B ?Exista interactiuni sau efecte neplacute la asocierea lor din ce stiti?Este vreun doctor care poate sa imi zica?
Cand am fosti internat in spital mai demult mi s-a facut injectie cu vitamine B in timp ce luam si acele medicamente AD, AP.
Deci se poate lua?
Am uitat sa intreb medicul dar ma gandesc ca daca mi-au facut la spital..?
Sufar de depresie anxioasa si o forma usoara de schizofrenie.
Deci care este raspunsul?
1 comentarii
0
20-04-2017, ora 18:25
Dr. Ungureanu Elena
Psihiatrie, Iasi
Dr. Ungureanu Elena
Pute-ti lua si un supliment cu vitamine, mai ales in aceasta perioada de primavara cand organismul este mai deficitar in rezerve.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK