Complicatii dupa extragere de masea de minte stanga jos

30-07-2018
Bogdy27
Nu este medic/terapeut
Bogdy27
Buna ziua! Am si eu o intrebare. In urma cu o luna am avut o extractie la maseaua de minte din partea stanga jos, precizes ca dentistul a lucrat cu aparatura mai veche cred si s'a chinuit sa o scoata cam vreo ora. Am urmat toti pasii care trebuiesc urmati tinut tampon 1 ora, nu fumat, nu baut, nu supt din loc de acolo, nu umblat cu limba toate ca la carte. A2a zi dimineata perna era plina de sange si a3a zi a inceput sa se umfle. Pe langa toate astea ma durea ingrozitor inca. Am inceput sa iau antibiotice vreo 6 zile si s'a desumflat dar parca nu in totalitate. Durerea era la fel de tare. Am tinut'o pe pastile aproape 2 sapt pana am putut sta fara ele. Acum dupa o luna inca ma mai deranjeaza, inca simt ca nu e desumflat 100% si pe langa asta deasupra gingiei acolo am asa ca o punga cu sange moale destul de maricica(marimea unei masea mai mica) nu crd ca e ceva normal...stomatologul imi tot zice ca e normal sa te doare...dar parca dureaza prea mult. Imi poate spune cineva o parere un sfat ceva? Multumesc !
1 comentarii
0
30-07-2018, ora 12:24
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
Va sugerez sa mergeti la un consult si sa vada cineva ce e acolo in locul exatrctiei.
Trebuia mers de mai multa vreme sa control acum dupa atata timp e mai greu de diagnosticat asa dintr un mesaj.
Vindecarea la maselele de minte dureaza mai mult. Poate ar trebui curatat iar acolo si lasat sa se vindece din nou.
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul