complicatii dupa operatie

30-12-2013
sv1964
Nu este medic/terapeut
sv1964
In septembrie sotul meu de 57 de ani, a fost operat de abces perianal cu infectie..nu inteleg bine ce scrie pe iesirea din spital, a stat internat 4 zile.la doua sapt dupa operatie i-au aparut niste pete rosii a fost la dermato internat ia pus diagnostic urticarie..dar cum pana in operatie nu a avut nimic...a duso cu aceasta asa zisa urticarie pana acum in decembrie cand a fost la sp.militar si acolo i s-a depistat o bacterie heliobacter pylori...a facut tratament, dar de ceva timp unde la operat i se facuse puroi.simtea ca ii zvacneste acolo la operatie.pe 26 dec sa dus la urgente, cand l-a vazut l-a oprit internat si ia zis ca a doua zi dim il opereaza din nou.la tinut asa, a gasit motiv dr ca el nu-l opereaza ana nu ii face rectoscopie sa vada daca are cancer.a trebuit sa il luam din spital cu masina personala si sa il ducem la un cabinet particular unde a venit dr care l-a internat i-a facut rectoscopia-polipla 6-7 cm de diametru 4-5 mm, avand mucoasa normala de acoperire, la 4-5 cm de linia.. se observa orificiul intern al fistului perianal.azi pe 30 dec ia dat drumul acasa fara sa-l opereze motivand ca dansul intra in concediu si sa-l vada tot dr care l-a operat orima data.l-a vazut dr care l-a internat prima data si dumnealui i-a zis sotului ca numai are nimic la operatie, dar eu am vazut ca ii puroia acum 2 sapt. Si mereu ii ziceam sotului ca el nu-i bine cu operatia.nu stiu ce sa mai cred.sotul isi face griji ca dc la tinut in spital, ca dc a zis ca ii face tratament doua zile si pe urma sa se oregateasca de operatie si azi s-a schimbat..numai inteleg nimic,..are sau nu ceva, dc s-au razgandit.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: