Comportamentul iubitului meu e diferit

12-07-2018
Dmt
Nu este medic/terapeut
Dmt
Buna seara! Am si eu nevoie de cineva cu raspuns la intrebarea “sunt eu paranoica sau el a luat o decizie si ii e teama sa imi spuna”? Ideea e: ieri seara la 18 cand am iesit de la lucru mi a spus ca isi face un dus si ma suna, urma sa ne vedem. Nu m a mai sunat pana la ora 23. L am sunat eu si avea tel inchis. M a sunat azi dimineata la 8 si mi a spus ca a adormit instantaneu dupa dus iar telefonul era inchis. Nu avea incarcator deci nu avea cum sa ma sune. Ok trecand peste asta. Astazi am fost concediata. I am spus situatia care m a daramat un pic iar raspunsul lui a fost da i naibii eu merg la bere cu colegii. Asta a fost la 7 seara. Nu a mai dat niciun semn de atunci. Acum e ora 3 dimineata. L am sunat de 3 ori pe la 12. Telefon deschis dar nu raspunde. Pareri va rog mult. Asa...cat sa nu ma mai simt paranoica si sa merg mai departe. Saaau poate sunt paranoica :) va multumesc
4 comentarii
0
12-07-2018, ora 06:54
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna dimineața
Nu cred că sunteți paranoica se întâmplă ceva în relația dv cu prietenul.Cel mai bine ar fi sa discutați fata in fata a sunteți adulți și problema are o rezolvare.
Curaj și succes!
0
12-07-2018, ora 09:06
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună ziua.

Cel mai bine este sa discutați cu partenerul dumneavoastră, sa ii spuneți ce simțiți și impreuna sa găsiți o soluție.
0
12-07-2018, ora 10:01
Dmt
Nu este medic/terapeut
Dmt
Va multumesc. Asa am sa fac
1
12-07-2018, ora 10:10
Dmt
Nu este medic/terapeut
Dmt
A reusit sa imi dea un apel acum de dimineata si mi a spus ca a baut prea mult, ca mi a trimis mesaj “ce faci” dar eu nu am primit acel mesaj, apoi a ajuns acasa fara baterie si a adormit din nou instantaneu. De mentionat ca aseara telefonul ii suna deci avea baterie. Nu sunt paranoica, am pus punct acestei relatii. Va multumesc pentu sprijinul acordat! Zile frumoase tuturor
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.