comunicare cu prietenii mei | Forumul Medical ROmedic

comunicare cu prietenii mei

26-11-2008
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
II salut pe toti prietenii mei. Dak vor va discutam probleme noastre personale si care ne privesc direct ii invit sa posteze comentarii la acest subiect.
Stiu ei care sunt!
Aliss
402 comentarii 12 ..... 13 14 ÃŽnainte ›
0
26-11-2008, ora 21:25
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Buna Aliss,
Ma bucur ca ai luat tu initiativa de a deschide un subiect unde putem vb intre noi ca sa nu-i mai deranjam pe altii care nu stiu sa-si scoata bifa ca sa nu mai primeasca mail-uri la fiecare comentariu postat:-).
Ce faci?Cum mai e viata ta?Ai reusit sa depasesti cat de cat "momentul critic"?M-am gandit mult la voi cat am fost la spital.Ce fac Jacki si Morena?Sper ca sunt bine si ele.Morena cred ca are deja burtica vizibila ca doar creste bebelu.Ce frumos tre sa fie...
Pupik la toata lumea
0
26-11-2008, ora 23:12
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Ce burtica de copil, Arena??/Ca el saracu' e mititel(am cam 2luni jumatate), dar burta e mare de grasimi!Ca mananc cat zece!=)))))Fetelor nu stiu ce naiba am, ca la prima sarcina primele 3 luni am luat 500g si acum am luat deja vreo 25oog!O sa ma fac cat Cuba!Dupa cum spunea mamaia(d-zeu s-o ierte):grasa si frumoasa!=))))
0
27-11-2008, ora 10:16
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal fetele !
Draga mea Arena, nu pot sa iti spun decat k sunt trista pt ce imi spui. Cum adica nu se poate face nimic cu boala ta ? Ce este mai exact ? Poate iti pot da alte sfaturi sau alte detalii dar explica-mi si mie, un pic mai concret ! Stii k nimic nu e imposibil si dak suntem prieteni hai sa ne ajutam! Nu vreau sa te aud k zici k viata merge inainte si e scurta si tu sa capitulezi ca nush ce raspunsuri ti-au zis niste medici! Tu, care ma incurajezi pe mine ? Nici nu vreau sa aud !
Trebuie sa te consiliez bine k nu se mai poate !
More, la primul copil eu aveam 52 kg, si pe toata perioada sarcinii am luat 7 kg dc 3, 5oo aavut copilul, depinde de sarcina, la al doilea n-am luat mai nimic, vomam si matele din mine!
Sa bei vin mult si sa te odihnesti, stiu eu nu poti dar..incearca !
Va pop si va astept cu vesti bune !
Aliss
0
27-11-2008, ora 14:27
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Ali...si eu la prima sarcina am scapat mai"ieftin"ca am luat vreo 13 kg(si dupa 1 luna dadusem 10 jos)dar in afara faptului ca imi crestea burta, nici n-am stiut ca sant insarcinata:nu pofte, nu greturi, varsaturi, nimik!Vineri am fost la servici si sambata am nascut.:-)))
Acum..."s-a schimbat macazu'(cum zice o vorba)!Poftele(pe care totdeauna le-am considerat un moft)au aparut si la mine, dupa 4 seara ma apuca greturile(culmea:nu dimineata!), ma simt obosita(am avut si programul incarcat), mi-e lene sa ma dau dimineata jos din pat si as dormita toata ziua si.MANANC!La prima sarcina nu mancam in halul asta.Acum, parca de vreo saptamana, ma mai controlez si nu mai mananc asa mult.Lumea zice ca e baiat, daca sarcina e diferita.Adevarul e ca, avand o "crapatura", mi-ar trebui si un "cui", ca daca fac tot fata...l-am terminat pe sot cu "gaurile "in casa:il trage curentul de tot!=))))
Oricum ar fi, sa fie sanatos, ca asta conteaza.
Va poopic pe toate!
0
27-11-2008, ora 14:36
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Doamne cat am ras More :))))))).Esti tare cu burtica de "grasimi".Dar la 2 luni jumate e si de la bebe.Aveam o cunostinta mai plinuta asa ca mine si cand a ramas insarcinata a inceput sa poarte doar haine stramte si cand ii spunea cineva ca are burta spunea ca e insarcinata si aceea era cauza burtii.Asa ca, acum ai un motiv pt burtica.
Aliss iti voi spune pe scurt si vei mai gasi detalii la subiectele deschise de mine.Am fost sa fac din nou investigatii si s-a dovedit a fi hipoplazie hipofizara, adica glanda hipofiza f.mica plus ca acum au mai descoperit si un nodul pe ea.Nu stiu unde naiba mai sta si nodulul ca am inteles ca o hipofiza normala e cat un bob de mazare, a mea fiind mica e cat un bob de grau si nodulul are 3 mm.Nu mai inteleg nimic cert este ca am amenoree primara si ma ingras ca o vitica.Culmea este ca toti hormonii hipofizari sunt in limite normale, tiroida la fel etc.Cert este ca nu exista un tratament pt asa ceva si acum astept sa vad daca intradevar acel nodul exista si de ce natura este.Prefer sa nu ma mai gandesc la asta si sa iau tot ce imi ofera ziua de maine bune sau rele.Traiesc clipa si ma concentrez ca macar atat cat ma simt bine sa fiu si fericita daca se poate.Ceea ce va doresc si voua dealtfel.
pupici
0
27-11-2008, ora 15:08
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Bine v-am gasit dragele mele prietene!!Alisuk bine ca ai deschis tu un subiect, ca in baza mea...Esti bine?Ce-ti mai fac flacaii??
Eu sunt destul de ocupata, mai ales cu cartea, de cateva zile nu dorm si nu mananc mai nimic pt ca vreau sa termin si sa o scot pana de sarbatori cu ajutorul lui Dumnezeu!Mi s-au rosit ochii-n cap ;)))))
more am ras cu lacrimi!!pai sa ii dai sotului tau niste imuno active ca sa nu raceasca bietul om de la atata curent!!! ;))))))))
arena bun venit printre noi din nou si fii increzatoare in bunul Dumnezeu, ca totul o sa fie bine pana la urma!!Esti o femeie puternica, optimista si intotdeauna la orice problema se gasesc cel putin doua rezolvari!!
Eu nu pot sa ma laud decat cu o singura sarcina ;)) Curent este si la noi in casa ;)) De multe ori ii vine sotului sa isi ia lumea in cap de gura noastra ;)))) Eu am luat in greutate 12 kg fix si dupa ce am nascut, prin cezariana, am dat jos 15 ;) Dar dupa 2 luni pusesem la loc 16 ;)))))) Acum mi-am revenit la greutatea de dinaintea sarcinii, doar ca am ramas cu o burtica ;)) Eh asta este, cine ne iubeste ne iubeste asa cum suntem!!
Cand eram mai tanara, eram f slaba, adica aveam 50 kg cu tot cu haine ;)) Si de cand m-am ingrasat nici prin gand nu imi trece sa mai slabesc, am ramas cu o fobie ;)))
Va pupacesc dragele mele si sa auzim numi de bine
0
27-11-2008, ora 18:41
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal la toate moatele !
Are, mi-am facut putin timp si ti-am citit toate subiectele postate de tine cat si raspunsurile. Intr-adevar ce ai tu este o boala foarte rara, si am citit un pic despre ea, nu neaparat trebuie sa devii un retardat dak ai aceasta boala. Oricum se vedea de la o varsta foarte frageda ceea ce la tine nu e cazul. Am vazut deasemenea ca Nick ti-a dat o multime de link-uri cu informatii despre ea si le-ai citit si totusi nu ai rezolvat nimic, aici la noi in tara, vorbesc. Am vazut ca ai postat si multumiri celor de la Timisoara, nu mai e nevoie sa te intreb, e clar ca ti-au facut toate investigatiile. Dar asa cum a spus si Nick exista posibilitatea vindecarii prin tratament chirurgical, in alta tara. Poate impreuna cu parintii pai, strangi ceva bani, cauti o clinica ( ne interesam si noi) si incerci si asta pentru ca tu meriti tot ce e mai bun. Trebuie sa stai un pic sa te gandesti, lasa-l incolo de nodul ca e f mic si puneti o lista cu prioritatile din viata ta. Macar sa incerci, merita nu-i asa ?
Promiti k o sa te mai gandesti la aceasta varianta ? Nu te costa nimic ! Te rog !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si iar, aici o sa te cert putin, te apuci si iei medicamente de slabit si le mai iei si de la farmacie. Pai tu nu stii ca nu ai voie sa le iei? Ai probleme cu hipofiza, cu atat mai mult nu trebuie sa le iei. Nu iti mai fa atatea complexe ca esti grasa, ca vrei sa slabesti bla, bla, bla. cine te palce, te place si grasa si slaba.Tu crezi ca dak esti slab e mare scofala ? nu e asa, eu sa stii, cand eram copil, dak suflai pe mine cadeam pe jos, aveam niste picioare ca ale de pui, toata lumea imi zicea Puiu, si asa mi-a ramas numele, si am suferit cumplit !
Asa ca mai bine sa ai pe ce pune mana decat sa te tai la ea, nu-i asa ?
Da-le in balarii de pastile k mai ai si ulcer.
Eu iti promit ca ma voi interesa de aceasta boala a ta si indiferent de raspunsuri voi avea ti le voi trimite sau ti le voi scrie.
Si avand in vedere ca si noi suntem "'crapaturi "", dragele mele, ei bine, crapaturile sunt cele mai ""coool""!!!! La cuie, ati vazut si voi, unele au nituri in cap si unele nu !!!!!!ha, ha, ha, ha
Va pop mult si promit ca va voi mai scrie!
Ali
0
27-11-2008, ora 19:11
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Multumesc aliss din suflet pt aceste cuvinte.Accept sa ma certi pt ca ai dreptate.Am fost si eu slaba candva si datorita efectului yo-yo am ajuns sa pun dublu ceea ce se va intampla si acum pt ca am slabit 5 kg si de cand am renuntat la ele mananc de numa.Nu imi pierd speranta ca poate voi avea un copil intr-o zi, oricum asta e tot ce ma intereseaza ca altfel nu m-as agita cu investigatiile.Nu ma supara nimic, sunt un om normal cu activitati normale, dar din pacate, excuzand nodulul la o hipofiza mica nu-i mai poti face nimic ca sa creasca nici macar chirurgical.Cel putin astea sunt informatiile pe care le am momentan.Saracii medici sunt si ei uluiti chiar mi-au spus ca aceasta boala trebuia sa ma afecteze la alte organe si nu e asa pt ca toate analizele mi-au iesit super.Nu e neaparat vb de bani ca bani vin si se duc (asta daca nu e vb de o suma enorma)cat imi da D-zeu maini, picioare si minte ii fac dar problema e ca nu stiu daca exista rezolvare.Oricum nu ma dau batuta si poate o sa gasesc ceva sa ma ajute.Multumesc si tie ca te-ai interesat de cazul meu si cine stie poate intr-o zi voi plange de bucurie anuntandu-va ca imi creste burtica si din alte motive nu doar din cauza grasimii vb Morenei
pupic la voi si multa sanatate
0
27-11-2008, ora 19:46
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Buna seara Doamnelor...(am intrat cu toate ca nu aveam de ce pentru ca dupa cate am vazut discutati probleme mai mult sau mai putin EXCLUSIV feminine, insa am cosiderat ca nu va deranjeaza daca va salut!!!)

Tot ce pot sa va spun este ca sunteti FOARTE TARI, mai rar vezi niste femei mature atat de decente, foarte bune prietene, inteligente, foarte unite si mai ales cu un simt al umorului foarte dezvoltat...va felicit!!! (eu unul ma amuz de mor cand va citesc comentariile (stiti voi la ce ma refer))...

ARENA stai linistita ca te vei face bine BELIEVE IT OR NOT...iar in ceea ce priveste retardul mintal...hahaha...esti foarte desteapta si abila, sunt oamneni cu hipofiza normala si nu ai vrea sa ai intelectul lor, crede-ma! Cel mai bun exemplu este doamna cu penisul si cea cu clitorisul... ESTI o exceptie pozitiva de la regula...asa si mie mi s-a spus ca la refluxul pe care l-am avut ar fi trebuit sa mi se faca praf corzile vocale si sa fac leucoplazie (o forma pre-canceroasa) si mai ales sa imi pierd vocea si nu a fost asa. Sunt putin afectate, cu pauza vocala, tratament si exercitii voi putea canta iar notele de Opera si whistle...dupa parerea mea, aceste exceptii sunt posibile numai cu ajutorul lui Dumnezeu, daca esti credincios poti muta muntii din loc!!!!

Stai linistita! Am sa ma mai documentez si cu siguranta voi gasi ceva care sa iti fie de folos!

Numai Bine doamnelor, va doresc multa sanatate, fericire si o viata de familie minunata!!! :)
0
27-11-2008, ora 19:53
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Nick nici nu imi fac probleme cu retardul, nu sunt o desteptaciune dar stiu ce pot si sunt mandra de mine in plus medicul de la Timisoara a inceput sa rada de aberatia celorlalti.Nu scrie niciunde ca tre sa fi retardat.
Suntem unite pt ca avem acesta capacitate de a ne intelege problemele nu ca altii...stiti voi cine.
pupici
0
28-11-2008, ora 11:41
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Bine ai venit Nick!!
Cum sa ne deranjeze asemenea lucru!!Noi ne bucuram sa te avem printre noi!!Imi place sa spun ca ne esti un bun prieten ;))
arena eu nu ma pricep la problema cu care te confrunti si decat sa spun ceva gresit, mai bine ma abtin ;)) Am sa te sustin moral in schimb!!
Va pupacesc pe toti
0
28-11-2008, ora 12:39
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
:)
0
28-11-2008, ora 13:38
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Nick, nu ne deranjeaza absolut deloc prezenta ta printre noi atata timp cat sti de gluma(eu te cun.prea putin, dar am incredere in Jaquelinne, care pare ca te cun mai binisor).Iar subiectele pe care le discutam nu-s in exclusivitate pt dame.Ba chair ne-ar prinde bine sa stim din experienta unui barbat in cele 9 luni de sarcina ale sotiei, dar si din experienta lui de tata(daca esti casatorit si ai bebe).Daca nu...ia de invata ca o sa-ti foloseasca la un moment dat.:-)))
Arena..nici eu nu ma pricep la problema ta, dar sant si eu langa tine.Dumnezeu e sus si e mare.Nu-ti pierde speranta.CEl mai nedrept mi se pare ac o femeie care isi doreste un copil nu-l poate avea, in timp ce altele, carora le da D-zeu darul asta, il lasa aruncat printr-un spital sau(mai rau)prin tomberoane, toalete, etc.Nu poti infia..?
Jaquelinne, fetitza, io n-am fost slaba de cand ma stiu!:-)))Dintotdeauna m-am stresat ca-s cam plinuta.Nu ca as fi luat cine stie ce masuri sa remediez asta!=))))Imi place sa mananc, ce sa mai!Asta e!O singura alinare am si eu:Alexa e subtirica si ma gandesc ca n-o sa aiba stresul meu cu slabitul.
Mai vorbim, dragele!
0
28-11-2008, ora 14:22
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Problema cu infiatul nu am pus-o inca.Mai sper ca poate reusesc eu sa fac un bebe.Nu sunt casatorita inca dar se apropie momentul si tocmai de asta vreau sa-mi rezolv problemele pt ca nu m-i se pare corect sa leg pe cineva de mine fara sa-i pot oferii cel mai de pret dar in viata unui om.Mai bine nu fac pasul asta, nu e drept sa privez pe cineva de o asemenea realizare, in fond ce este viata asta fara sa lasi pe cineva in urma ta?Dar daca hotaraste totusi ca nu accepta o despartire o sa ma gandesc si la o posibila infiere desi nu prea ma incanta ideea.Nu ca as fi egoista, as lua toti copii necaziti sa-i ingrijesc dar am auzit unele cazuri infioratoare despre copii infiati, sigur ca depinde si de educatia oferita dar unele caracteristici se mai si transmit genetic.O sa vad ce o sa fac, oricum multumesc din suflet pt sustinere si sunt sigura ca ajutorul din partea voastra va fi de folos.
Pupici la toata lumea si aveti grija de voi si de cei dragi
0
28-11-2008, ora 14:43
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Multumesc Morena!!!

Nu v-a informat Jackie ca am 21 de ani? Eu nici macar nu ma consider barbat (cel putin nu barbatul care vreau eu sa fiu - deocamdata) tinand cont ca persoanele care ma cunosc personal si stau de vb cu mine "face to face" nu imi dau mai mult de maxim maximorum 16 ani.sunt inca un tinerel sau pusti cum imi mai spun unii. Vreau si eu un copil. Inainte sa am o nepotzica asa superba nu imi placeau atat de mult copiii, dar de cand s-a nascut Daria as face orice pentru un copil.

Va las o poza sa imi spuneti ce parere aveti dsp ea!

-------------*

O zi superba!

(*modificat de admin)
0
28-11-2008, ora 15:44
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Uau Nick ce splendoare de papusica aveti voi acolo!!!Sa inteleg ca cea din poza este sora ta??Aveti aceeasi gropita in barba si semanati!!Sa iti traiasca nepotica si sa va bucurati de ea si ea de voi!!
Nick nu am informat fetele, ca eu nu vorbesc pe la colturi :))))))))))))
More, lasa draguta ca din punctul meu de vedere, prefer sa fiu mai plinuta decat sa mai fiu slaba cum eram!!
Vb Alissei, sa aiba omul pe ce pune mana :)))))
arena, daca cel ales de tine, te iubeste, te respecta si te merita, atunci nu o sa renunte la tine pt nimic in lume!!
Ce-o mai face Alisuk??
Va pupacesc dragii mei
0
28-11-2008, ora 16:05
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Doamne ce splendoare de fetita.Sa va traiasca este o scumpa.Sunt sigura ca si d-soarele morenei si ale jaquelinnei sunt la fel de scumpe.Dragele de ele cu asa mamici...nu au cum sa fie altfel.
Chiar pe unde o fi Aliss?Poate a plecat din nou la munte sa se recreieze.Sa speram ca e bine si ne va da un semn de viata
pupici
0
28-11-2008, ora 16:52
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Multumesc mult, sa va traiasca si voua. Daca as fi putut sa o mananc, o mancam de mult, atat imi este de draga!!! Iti doresc si tie Arena o SPLENDOARE de copil !!!

Da! Cea din poza este sora mea Mihaela (este asistenta medicala, de la ea stiu sa fac injectii).

"Nick nu am informat fetele, ca eu nu vorbesc pe la colturi :)))))))))))) " - asa este, ai dreptate!!! ;)

:)
0
29-11-2008, ora 16:40
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Multumim Nick ;)) ESti un dragut ca de obicei!
Nick, poti sa faci injectii??Super tare!!Eu as lesina cu siringa in mana ;))))))))
Alisuk o fi ocupata cu munca!Nu cred ca a plecat la munte, ca ne anunta ea!!
Pupic
0
29-11-2008, ora 18:21
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
:) Si tu esti mai mult decat draguta, pacat ca nu isi dau seama si altii.

Stiu sa fac injectii, eu imi fac injectii cu vitamine (cateodata pentru atenuarea efortului vocal) etc. Este foarte simplu, trebuie doar sa stii multa anatomie pentru a nu face intr-un loc in care poti injecta substanta din seringa intr-un vas sanguin sau intr-un nerv (spre examplu daca fac injectie in nervul sciatic ai sanse de 99% sa paralizezi de la brau in jos)...nu este de glumit cu injectiile. De ce crezi ca eu am facut soc clinic urmat de soc anafilactic? Pt. ca idioata de asistenta mi-a injectat penicilina intr-un vas sanguin, antibioticul a ajuns rapid la creier (din cazua asta am facut socul clinic), apoi a urmat raspunsul sistemul imunitar care a "reactionat" negativ la 1.200.000 UI de penicilina, concluzionat prin soc anafilactic si de aici toata tevatura de dupa soc...ma mir cum de am supravietuit !!! DUMNEZEU este vinovatul pt ca inca traiesc (as da orice sa IL vad, sa ai multumesc personal)!!!

As pleca si eu la munte, dar cu stomacul si pauza vocala si internare nu se poate. Cred ca de Craciun si Revelion va fi aceeasi poveste!!! Dar se merita efortul...pt a ma face bine as fi in stare sa mananc sa fac orice care nu depaseste limita bunului simt si a decentei.

Pup :)
0
30-11-2008, ora 13:28
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Da asa este, ai dreptate cu injectiile, ca nu rare au fost cazurile in care din inconstienta sau nestiinta unor asistente, au ramas oameni paralizati sau chiar au decedat!Sa ne fereasca Dumnezeu de asemenea persoane!!
Dumnezeu a avut grija sa te faci bine!!
Nick sa stii ca eu cred ca l-am vazut odata, sau cel putin asa am simtit in mom.ala...Pe bune, mi-a ramas si acum intiparita imaginea unui om foarte in varsta, era complet alb, cu un chip angelic, dar care avea probleme psihice!!Vreau sa spun ca eram cu fetita mea Clara in brate pt ca era micuta atunci, avea vreo 7 luni si cand s-a uitat la mine si eu la el bineinteles, am simtit ceva...nu stiu sa exprim in cuvinte ceea ce am simtit..dar am simtit ceva ciudat...si nu avea legatura cu faptul ca era un pic bolnav mintal sau ca se comporta ca un copilas, avea o maimutica si se tot juca cu ea!Mie chipul lui mi-a ramas intiparit in minte!!Poate ca ma insel...Acum daca citeste cineva o sa spuna ca am luat-o eu razna ;))
Pup
0
30-11-2008, ora 14:26
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
EU TE CRED...nu ai de ce sa minti si nici nu faci parte din categoria de oameni care mint doar de dragul de a mintii sau de a scrie ceva. Nici pe mine nu m-ar mira daca ar spune cineva ca ai luat-o razna, pe mine m-au facut unii fara motiv prost, laudaros, sectant etc., iar pe voi nici nu mai spun (ma refer la persona non grata - stiti voi cine - n...i) etc... As da orice sa il visez pe Dumnezeu pt ca de simtit il simt mereu aproape de mine, ca doar am trecut prin 2 socuri, a fost mereu alaturi de mine, dovada ca inca mai traiesc...nu m-ar interesa daca m-ar face cineva nebun, cum nici pe tine nu te intereseaza!!! Vreau doar sa IL vad, sa imi cer iertare pt unele pacate si sa ai multumesc pt tot ce mi-a dat mie si familiei mele, doar atat, nu vreau mai mult!

Intotdeauna m-am intrebat cum arata tinand cont ca in Biblie scrie foarte clar ca omul a fost facut din tarana dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu...

Pup...
0
01-12-2008, ora 18:10
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
I-am lasat un mesaj dlui ;) Cred ca si mamamare are mintea mai deschisa decat el!!Nick, nu trebuie sa ne mai pierdem timpul cu astfel de persoane, iar cei ce jicnesc fara nici un motiv sa ii ierte Dumnezeu!!
Stii ca este o vb:gura lumii o astupa doar pamantul...
Off Doamne...
Si eu m-am intrebat de foarte multe ori cum arata Dumnezeu!!O arata precum in icoane??
Eu stiam de cand eram micuta, ca Dumnezeu ni se poate arata in diferite chipuri:precum un cersetor, precum un nebun etc.
Eu de cate ori am gresit, sa stii ca am platit!!Si tot timpul imi cer iertare atunci cand gresesc!!Incerc sa pacatuiesc cat mai putin posibil...
0
01-12-2008, ora 19:19
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Jackie ai perfecta dreptate, sa ii ierte Dumnezeu.

Offfffff.sunt zile in care imi cer iertare 1 h incontinuu pentru niste pacate precum jigniri (trebuie sa recunosc ca din cauza nervilor am jignit 2 persoane de pe acest forum, dar sincer meritau)...

Ca si tine, incerc sa pacatuiesc cat mai putin posibil...in orice caz, vom vedea fiecare cat de mult l-am suparat pe Dumnezeu cand vom ajunge la judecata. Pana atunci Dumnezeu sa ne ajute pe toti, sa ne dea forta si putere sa trecem peste tot si toate si sa ne ajutam aproapele cat mai mult posibil.

Scopul unui om in viata este: (sau cel putin ar trebui) sa traiasca, sa procreeze, sa iubeasca si sa ajute!!!

Pup!
0
02-12-2008, ora 12:53
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Salutare la toata lumea!!unde este Aliss nu stiti nimic de ea?poate nu are timp dar macar sa dea un semn ca este ok.
voi ce faceti?
pupici
0
02-12-2008, ora 14:49
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Salut !

Nu stiu nimic dsp Alisia, probabil are foarte multa treaba!!!
Eu ma simt din ce in ce mai bine, am fost azi la stilist (m-am tuns), acum am putina treaba, iar dupa ce termin treaba vreau sa citesc o parte dintr-o carte foarte frumoasa.

Azi am incercat sa cant dupa o pauza aproape totala de 2 zile. Imi suna vocea foarte bine, sunt pe drumul cel bun. Si asta fara tratament! Cand ma voi interna, cel mai probabil maxim 2 saptamani, dupa tratament si exercitii foniatrice, starea corzilor vocale va fi perfecta. Vreau sa fie perfecta si asa va fi! Singura "chestie" care ma deranjeaza este faptul ca sunt sanse foarte mari ca de Craciun sa fiu in spital, asta este, se merita!

Tratamentul pt stomac este foarte bun dar imi da niste stari de nervozitate si chiar stari depresive de nu imi vine sa cred. Am momente cand sunt foarte apatic, obosit, irascibil etc., dar nu am ce face!

Am contactat un medic specialist in homeopatie, sa vad poate pe langa rinita si disfonie, poate sa trateze si gastrita cu reflux. Doamne Ajuta! Decat medicina alopata mai bine Homeopatie!

Tu cum te simti?

Numai Bine si O zi superba!
0
02-12-2008, ora 19:50
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Si eu ma simt bine.daca pot spune asta.nu vreau sa ma gandesc la nimic rau si incerc sa merg mai departe.Nu stiu ce sa zic cu tratamentul homeopat, tipa asta care imi face reflexo este pe partea naturista dar nu crede in tratamentul homeopat plus ca te costa o gramada de bani.dar tu poti sa incerci, stim toti ca fiecare organism reactioneaza altfel.Cat am fost la spital mi-am facut iar analize pt helycobacter si mi-a iesit negativ.Eu tot sustin ca de la ultimul tratament cu klabax care era super tare ca muream de rau ce imi era dar se pare ca si domnul microb a murit.Poate te vei externa pana de Craciun.Sa speram ca asa va fi si ca toate se vor rezolva.
pupici
0
03-12-2008, ora 11:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ma bucur sa vad ca va simtiti din ce in ce mai bine, ca sunteti increzatori si optimisti!!
Nick, cu siguranta o sa se merite internarea ta, fie ea si de Craciun!Poate ai noroc si iti vor da macar atunci voie sa petreci acasa, in sanul familiei, aceasta frumoasa sarbatoare!Daca nu, eu sunt convinsa ca vor veni ai tai la tine si tot o sa petreceti impreuna ;))
arena, ma bucur ca ai scapat de hp!!
Eu nu am mai facut analizele, ca dupa simptomele care le am, nu cred ca am scapat debacteria asta...
Astept pastilutele minune!!
Alisuk o fi avand treaba...O asteptam sa ne dea de veste!!
Pupicei
0
03-12-2008, ora 13:31
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Jackie sa sti ca nu m-ar deranja daca as sta in spital si de Craciun mai ales ca stau pentru binele meu, sper insa sa nu fie un spital insalubru. Daca-i asa, ma voi interna ambulatoriu pt ca imi vine greata si nu numai (numai pauza vocala nu faci cand vezi, mirosi si simti numai...iti vine greata si tot nu faci ce trebuie). Doamne Ajuta!
0
03-12-2008, ora 16:17
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Da, asa este Nick!Cateodata, cand suntem nevoiti sa mai trecem printr-un loc din asta de stat, daca mai sunt si in prezenta sotului, mi se face rusine, dar ma abtin sa spun ceva, pt ca de felul meu sunt patrioata!! ;)) Evit cat pot de mult astfel de institutii, dar cu medicul de familie tot nu am ce sa fac...Ca lucreaza la Pol.Vitan ;))
Pup
Adaugă un comentariu / răspuns
402 comentarii 12 ..... 13 14 ÃŽnainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • ȘedinÈ›ele de psihoterapie sunt mai eficiente dimineaÈ›a
  • Dezvoltarea toleranÈ›ei la anxietate - cheia în reducerea simptomelor tulburării obsesiv-compulsive
  • Identificarea punctelor forte È™i a celor slabe ale psihoterapeuÈ›ilor È™i utilizarea lor ar putea îmbunătății rezultatele pacienÈ›ilor
  • O mai bună identificare a efectelor adverse ar putea îmbunătăți calitatea psihoterapiei
  • Tehnica oglindirii È™i impactul asupra sentimentului de vinovăție
  •