condiloame?

11-01-2009
gwyneth
Nu este medic/terapeut
gwyneth
mi-am inceput viata sexuala de curand mai exact pe 22 decembrie 2008 cu un baiat pe care eu il vedeam super dar s-a dovedit a fi contrariul.de o saptamana m-am si desparit de el ca ma facea sa cred ca sunt anormala din pct de vedere fizic.am fost la ginecolog sa vad dc sunt normala pe data de 5 ian 2009 si a zis ca sunt ok.probl e ca de dupa 6 -7 ian au inceput mancarimi in zona vaginala.pe 9 ian am fost la doi dermatologi sa ma verifice intrucat eram jenata la mers plus ca am vazut 2 excrescente una pe labia minora si una la intrarea in vagin(intre labii).una din excrescente chiar imi soctea niste fulgusori subtiri albi.cei doi doctori mi-au zis ca am vaginita, dar cand am intrebat de excrescente...n-au zis nimic clar.
spuneti-mi e posibil sa fie condiloame?condiloamele secreta puruit?(fie de cand fac trat pt vaginita nu mai am vazut secretii din excrescentza.plus fac doar tratament local, la suprafata pt vaginita ca inca am himen si conform celui de al doilea doctor nu as putea sa imi introduc bine ovulele in interior)
dati-mi un sfat.recomadati-mi un medic bun.
8 comentarii
0
11-01-2009, ora 13:41
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu erau condiloame, acestea nu apar asa rapid, deci fa tratamentul pentru vaginita si stai linistita, acel baiat a spus ca esti anormala pentru ca nu a reusit sa te dezvirgineze sau pentru ca nu se astepta sa fii virgina.Plus ca ti-a facut cadou si o infectie genitala.Asteapta sa cunosti pe altcineva mai de soi.Numai bine!
0
11-01-2009, ora 14:38
gwyneth
Nu este medic/terapeut
gwyneth
multumesc mult pentru raspuns
0
11-01-2009, ora 19:20
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
mai am o prietena careia i-a zis doctorul la 3 saptamani de la primul contact sexual ca are condiloame... dar erau destul de mari si ea nu crede ca e posibil asa repede sa fie condiloame. daca drhouse spune ca nu e posibil ce naiba altceva ar putea fi?
0
11-01-2009, ora 20:04
gwyneth
Nu este medic/terapeut
gwyneth
nu stiu.dar sper sa aiba dreptate... e aiurea...cica sa imi incep viatza sexuala si sa dau de atatea probleme...mai ca iti vine sa te lipsesti.
0
11-01-2009, ora 21:13
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
stiu... mai ales ca la inceput e super greu cu prezervativ... probabil e multa lume care comenteaza de ce nu te-ai protejat... dar daca era imposibil????
0
11-01-2009, ora 21:17
gwyneth
Nu este medic/terapeut
gwyneth
prima data ne-am protejat dar m-am iritat f rau.parea ok.poate nici el nu e constient ca e purtator de hpv.uh fie maine am o intrevedere la ginecolog sa imi zica ce pasi sa urmez.sper sa ma ajute
0
18-02-2009, ora 13:18
papytza
Nu este medic/terapeut
papytza
Buna ziua!Am si eu o problena.Acum un am am fost cu un baiat...am ajuns sa aven contact sexual si duna vreo 2luni si ceva am observat ca are ceva in jurul penisului inainte de preput, l-am intrebat ce sunt acelea(aratau ca niste negi)si mi-a spus ca nu este nimic periculos ca ii are de mult si nu sunt cotagiosi.dupa 5 luni neam despartit si la ceva timp, mai exact la inceputul lunii noiembrie 2008, am simtit aparitia unor excrescente chiar jos de tot.nu i-am dat importanta crezand ca este doar o inflamatie, dupa o sapt am observat ca au mai apatur 2 chiar langa clitoris.mam speriat si am mers la ginecolog, acesta mi-a spus ca sar putea sa le fi facut din cauza uner raceli mai vechi netratate si mi-a mai descoperit ca am si candida, am facut tratament pt candida si am cauterizat respectivele condiloame cum le-a numit d-nl dr.la 1 luna am obervar ca sau refacut si pe deasupra sau si inmultit.Am mers iar la ginecolog (dar de data aceasta la altul )care mi-a spus ca aceste condiloame se iau doar prin contact sexual si ca sunt plina de ele mai ales in vagin.mi-a prescris o reteta cu condyline si sa merg sa incepem tratamentul.Ce sa fac?doare tratamentul cu condyline?se poate ca si prietenul meu actual sa fie infectat?o sa pot sa scap vreodata de aceste condiloame?ca de virus am inteles ca nu se poate scapa.pe viitor o sa pot sa am copii?pt ca imi doresc foarte mult acest lucru.Va rog dati-mi niste sfaturi si mie!!!Va multumesc!
0
21-02-2009, ora 10:00
gwyneth
Nu este medic/terapeut
gwyneth
pune acest mesaj sa il vada toata lumea...tu l-ai pus ca o continuare la subiectul meu si eu nu sunt in masura sa iti dau sfaturi:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vulvovaginita și microbiomul: o revizuire a studiilor concentrate asupra tratamentului infecțiilor acute și recurente
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •