Condiloame genitale

25-05-2018
Florinblnd
Nu este medic/terapeut
Florinblnd
Buna ziua.
Am facut si crioterapie, electrocauterizare, laser, am urmat si tratament de imunitate cu isiprinosine, Vit C 1000, baraka alimentatie sanatoasa si to degeaba ele reapar.In decurs de 1 an de cand ma confrunt cu aceste condiloame am cheltuit peste 1000 de Euro si tot degeaba.
Sincer sunt intrun moment critic si nu mai stiu ce sa fac ce teatament sa mai aplic.sunt disperat.
Aveti idee ce tratament as mai putea urma ???Va rog sa imi spuneti
5 comentarii
0
25-05-2018, ora 20:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie sa repetati tratamentele pina nu mai reapar.
0
27-05-2018, ora 02:21
Florinblnd
Nu este medic/terapeut
Florinblnd
De un an repet intruna tratamentul si nu apuca sa mi se vindece rana de la terapie, ca apar din nou condiloane si iar le arde si tot timpul sunt cu rani care astept sa se vindece in speranta ca nu mai apar din nou.Dar simcer si speranta care moare ultima am inceput sa o pierd.ma bat ganduri negre si nu mai pot dormi linistit.
Am urmat toate tratamentele posibile si foarte costisitoare si mi-am pierdut ori ce speranta.
Pentru asa ceva nu exista tratament sa scap, doar sa pompez bani in industria farmaceutica pe Aldara, Veregen, Isoprinosine si bani la clinici pe crio, electro si laser care mau costat o avere si fara nici un rezultat, doar mam ales cu rani dureroase adanci care se vindeca foarte greu.
Nu inteleg sumtem in anul 2018 unde stiinta a ajuns foarte departe si totusi nu sunt in stare sa descopere un antidot ptr condiloame.Sunt foarte dezamagit si inecat in tristete.Imi pare enorm de rau ca ii dezamatesc pe toti care sufera de condiloame genitale si care dau bani grei pe tratamente in speranta vindecarii.
0
27-05-2018, ora 09:26
Florinblnd
Nu este medic/terapeut
Florinblnd
Am vazut postari cu persoane care au condiloame inca din 2007.Nu i-am mai vazut sa posteze.Ce sa intamplat cu ei sau vindecat?daca da sa ne spuna si noua tratamentul.
Eu sincer daca mas vindeca de un trarament as posta sa stie lumea.
Multa sanatate.
0
27-05-2018, ora 12:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Unii care scriu articole spun ca acest virus nu se vindeca, dar pe Forum au mai intrat persoane care au scris ca s-au vindecat.
Fiti prudent ca virusul HPV care provoaca aceste condiloame se ia cu tot cu prezervativ.
1
27-05-2018, ora 17:29
EU2017
Nu este medic/terapeut
EU2017
ai incercat cu usturoi.taie o feliuta suptire dintr un catel de usturoi si prindel cu leucoplast cu miesul deasupra negului o noapte.o sa se inflameze putin...o sa doara putin dar...nu vei mai sti unde a fost.Sa mi scrii rezultatul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul antiHPV
  • Condilomatoza genitală
  •