condilomatoza

15-07-2009
p_ana_maria86
Nu este medic/terapeut
p_ana_maria86
Am fost diagnosticata cu condilomatoza. Am condiloame atat la exterior cat si in interiorul vaginului...Am aplicat condilyne timp de 3 saptamani pe cei externi dar nu am observat nici o ameliorare, intre timp nu mai suport durerile.Pentru cei interni mi s-a recomandat cauterizarea.Dupa cele 4 zile de pauza de condyline m-am decis sa incerc si cu wartec. In paralel am inceput impreuna cu partenerul un tratament cu isoprinostine(el nu are condiloame dar am facut sex neprotejat timp de 6 luni) si am intrerupt contactul sexual.Ce altceva imi mai recomandati?Voi putea scapa vreodata de aceste condiloame?Dupa tratament voi putea relua contactele sexuale neprotejate cu partenerul, in conditiile in care amandoi suntem infectati probabil cu hpv desi la el nu se manifesta?
1 comentarii
0
23-07-2009, ora 15:59
Andr33aP
Nu este medic/terapeut
Andr33aP
Iti spun din experienta ca si eu am avut virusul si l-am tratat.in primul rand...trebuie sa iei si medicamente pentru cresterea sist imunitar...are o foarte mare importanta.eu le-am tratat dar de fiecare data imi reapareau...satula de dureri si de tratamente...am intrat pe un forum si am aflat de Baraka (pastile pt cresterea sist imun pe baza de plante).Am zis sa incerc ca nu e moarte de om...era nimic comparativ cu ceea ce indurasem pana atunci.si iti spun sincer k dp ce am inceput tratamentul cu Baraka toate condiloamele care imi reaparusera s-au retras singure fara nici un alt fel de medicament.Baraka erau singurele pastile pe care le luam.si de atunci sunt 8 luni de zile si nu mi-au mai reaparut :)...eu iti zic sa incerci
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.