condilomatoza

31-07-2012
atylla
Nu este medic/terapeut
atylla
Am fost diagnosticata cu condiloame acuminate, negi genitali externi acum un an.Am folosit condyline insa nu au disparut.Imi e teama de cauterizare si am citit ca exista un unguent VEREGEN care ar fi foarte eficient dar care se pare ca inca nu exista la noi in tara.Stie cineva dc totusi se gaseste si la noi?De asemenea dc cititi va rog explicati mi si mie cum se face electrocauterizraea..este dureroasa se face sub anestezie, raman semne pe piele si cat e de eficienta aceasta procedura?Am mai citit de procedeul numit criogenare insa nu stiu unde se poate face si dc este dureraoasa, dc aceasta procedura necesita anestezie?Va rog sa imai recomandati o clinica in Bucuresti, nu doresc in spital pt ca si asa mi e foarte frica.Va multumesc.
1 comentarii
0
01-08-2012, ora 13:06
olivia81
Nu este medic/terapeut
olivia81
Buna si eu am folosit condyline, nu este bun de nimic, ba mai mult..vor aparea mai multi, poti folosi seva de la rostopasca.te duci o culegi din natura si vezi ca la radacina..daca o rupi sa aduca peste cateva sec o seva..cu acea concentratie te dai cat de des poti, pe o perioada destul de lunga si vei vedea ca vor disparea cu timpul, eu nu am incredere in cuterizari si care mai sunt, cu timpul vor aparea..si ramai si cu urme.o zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.