Conizatie

09-07-2011
alisia1
Nu este medic/terapeut
alisia1
Buna,

Anul trecut, in urma investigatiilor facute, doctorul mi-a recomandat ca cea mai buna solutie conizatia. Am acceptat si am facut aceasta interventie in februrie 2010. Intre timp am ajuns in Canada cu o bursa. Aici am facut un test pap la o clinica si rezultatul a fost bun. Am 30 ani si vreau sa fac un copil. Doctorul din Romania m-a asigurat ca nu o sa am probleme..dar mi-e frica. E cineva care a trecut prin asa ceva? adica o operatie de genul asta si pe urma a ramas insarcinata. Dca da, sarcina a decurs normal?..orice detalii ma ajuta mai ales ca aici foarte greu se ajunge la un medic( o programare dureaza cam 6-7 luni)..va multumesc mult si astept raspuns..
4 comentarii
0
09-07-2011, ora 11:07
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
sa inteleg ca, medicii din tara sunt mai buni si/sau cu grija pt. OM.?.e bine, asa si cred..
0
09-07-2011, ora 15:37
alisia1
Nu este medic/terapeut
alisia1
Buna,

Sunt doctori foarte buni si aici dar se ajunge greu la ei..Cum am spus, astepti cate 5-7 luni pt o un simplu control..
0
10-07-2011, ora 00:50
laurasa
Nu este medic/terapeut
laurasa
Buna. Eu am trecut prin aceleasi probleme ca si tine.Am facut conizatie si am dus o sarcina foarte bine. Nu te preocupa!.in cazul in care colul uterin este foarte scurt( se va controla cind vei face ecografia), se va face un cerclaj si vei duce sarcina fara probleme.ceea ce va trebui sa faci, e sa iti faci controalele obligatorii si sa le arati hirtiile de la operatie, la inceputul sarcinii.stai linistita!toate cele bune!
0
10-07-2011, ora 01:43
alisia1
Nu este medic/terapeut
alisia1
Multumesc mult mult pentru raspuns. Toate cle bune si tie!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.